https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SPURS ÜNVANINI KORUYABİLECEK Mİ ?

Okunması Gerekenler

TUNA OZKAYANBA’de normal sezon bitip play-off’lara yaklaşılırken, herkes kimin şampiyon olacağı konusunda papatya falı açmaya başladı bile…

Splash Brothers ve makine gibi takım kurgusu ile Warriors diyen var, James Harden’li, Dwight Howard da tam olarak iyileşirse çok güçlü bir takım olacağı aşikar Rockets var, tabii ki LeBron James’li Cavaliers var, kadro içinde superstar denecek bir oyuncuları olmasa da, langırt takımı gibi tek vücut halinde hareket eden Hawks var ama bir de unutulan bir takım var; o da son şampiyon SPURS!

sas spursÖzellikle Durant’ın sezonu kapadığının açıklanması sonrası Thunders’ın devre dışı kalmasından dolayı artık yukardaki listede esamesi geçmiyor ama TEKSAS ekibi, şampiyon kadrosu ve çok iyi koçu ile ünvanını korumayı başarabilir.

Tek tek baktığımızda; oyun kurucu mevkiinde, dünyanın olmasa bile kesinlikle Avrupa’nın en önemli oyun kurucusu TONY PARKER, pota altında yılların eskitemediği tecrübe TIM DUNCAN ve bu takımın en ‘All Around’ oyuncularının başında gelen, sayı bulan, savunması kuvvetli, son MVP KAWHI LEONARD ve puzzle’i çok iyi tamamlayan diğerleri…

Amerikalıların bir sözü vardı; Normal sezon antreman, Play-off ise gerçek ey meydanıdır anlamına gelen ve bu dalgalı sularda yüzmeyi çok iyi bilen oyuncu topluluğu ile SPURS bu sene de şampiyonluk kazanabilir!

duncan11Yaşlı kadro deniyor ama kaç senedir aynı şeyler söylendiği için, bunun herkesce çok büyük önemi kalmadı gibi.. Popovich oyuncuların sahadaki süre alma dengelerini çok iyi ayarlayan ve ‘ne zaman dizginlerini çekip, ne zaman kamçı vuracağını mükemmel bir timingle’ ayarlayan bir isim.

Tabii ki play-off’lara geriden girecek olmaları ‘ 6.sırada olacaklarmış gibi gözüküyor’, bir dezavantaj çünkü 1995 Houston haricinde, 6.sıradan girip şampiyonluk kazanabilen bir takım olmadı! Home-court avantajını elinde bulunduramayacak Spurs’un deplasman yüzdesinin, AT&T Center başarısına göre çok daha düşük olduğu da hepimizin malumu…

Bu yazıyı ALL-STAR öncesi yazmış olsaydım, Spurs için bu sene şansı çok yok derdim ama özellikle son 1 aydır inanılmaz artan bir grafikle, % 80’lik bir galibiyet ortalaması ile oynuyorlar. Hatta sadece ben değil, tüm otoritelerin ortak fikri; son haftalarda, ‘şampiyon oldukları geçen seneden bile’ daha etkili bir oyun ortaya koydukları!

duncannPlay-off ciddiyetine daha normal sezonda girmiş gözüken Spurs, Mart Ayında bugüne dek 115 sayı ortalaması tutturmuş durumda ki bu inanılmaz bir rakam!

Şampiyon olurlar demiyorum, zaten benim de ilk favori takımım değiller ama bu sene herkes şampiyon olur Spurs olamaz sözüne de kesinlikle katılmıyorum.

Büyük maçlar, play-off serileri, bu ambiyansı tatmış, amiyane tabirle kaşar oyuncularla kazanılır, bu kaşar oyuncu sayısı da Spurs’da fazlasıyla mevcut!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

tuna.ozkaya@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular