https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BATI DENVER DOĞU KARMAKARIŞIK

Okunması Gerekenler

Play-off eşleşmeleri ve bahis şirketlerine baktığımızda; kağıt üstündeki favoriler Milwaukee Bucks ve Boston Celtics gibi yani şampiyon Doğudan çıkacak izlenimi olsa da, benim favorim başka..

Ligin en iyi ve saha görüşü olarak birçok guarddan da öte oyun zekasına sahip pivotu Jokic farkına, ister rakım ister boğucu atmosfer deyin, saha avanataji da eklenince, kırılması en zor deplasmanlardan biri Ball Arena ve Denver Nuggets!

Batıda Denver’in kilit oyuncularda sakatlık problemi yaşamazsa NBA Finalie çıkacağını düşünüyorum ama Doğuda, Celtic-Bucks-76ers tabii ki en iyi kadrolar ve Konferansı ilk 3 sırada bitirdiler ama benim net bir favorim yok. Hatta Butler önderliğindeki ilginç kadrosuyla Miami Heat bile süpriz bir çıkış yapabilirse şaşırmam.

Herkesin sempati tuttuğu ve fikri tabii ki kendine ama benim gönlüm NBA tarihinin 2 Alfası Lakers-Celtics finali istese de, gözüken o ki bunun gerçekleşmesi zor gibi..

Jokic tabii ki süper yıldız ve Denver onun arkasında konuçlanıyor gibi gözükse de hemen her dişlisiyle takım gibi takım.. İki skorer Jamal Murray olsun, Michael Porter Jr olsun, görev adamı kelimesinin sözlük tarifi Aaron Gordon olsun, yüksek hücum kaliteleri ile yukarıda bahsettiğim rakım ve boğucu Ball Arena atmosferi, benim tartımda onları öne çıkaran özellikler. Batının diğer ağır topları Grizzlies-Lakers-Warriors ve Suns’dan herhangi birinin Kolarado eyaleti takımını geçebileceklerini düşünmüyorum.

Fazla uzatmadan; yarın yani 15 Nisan başlayacak Play-off serüveni, Haziran ayında son bulacak. Bakalım kupayı kaldıracak Franchise hangisi olacak ?

Final tahminim : Nuggets – Celtics 

Kazanan : Nuggets

mail: burak.belgen@abcspor.com

twitter: @BurakBelgen

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular