PREMIER LEAGUE 15.HAFTA

METEHAN SOZUGECEN

Newcastle-Chelsea  6 Aralık 14:45

 Son haftalarda çıkış yakalayan Newcastle, son iki maçından sadece 1 puan alabildi. İstim üzerindeki rakibi Chelsea’nin  bu ligde her maçın favorisi olduğu gerçeğinin yanı sıra puan kaybedebileceği ender maçlardan biri olarak gözüküyor. Maç az gollü ve beraberliğe yakın duruyor. İki takımda da sakat ve cezalı oyuncu bulunmuyor.

 

Hull City-WBA 6 Aralık 17:00

 Ligin 16. ve 17. sinin karşılaştığı maçta kazanan takım rahat bir nefes alacak. İki takımda da sakat ve cezalı oyuncu bulunmuyor. Beraberliğin kuvvetle ihtimal olduğu maç bol gollü geçebilir.

 

Liverpool-Sunderland 6 Aralık 17:00

 Rüya gibi geçen sezonun ardından tam bir kabus yaşayan Liverpool toparlanıyor gibi gözüküyor. Sunderland ise evindeki maçta belki zorlayabilir ama deplasmanda pek şansı yok gibi duruyor. Liverpool da normalde 3-4 farklı kazanması gereken bir maç gibi dursa da bu sene hiç güven vermiyor.

 

QPR-Burnley  6 Aralık 17:00

 Ligin düşme hattındaki iki takımın maçında ev sahibi takım bir adım önde gözüküyor. Burnley Stoke deplasman galibiyeti gibi burada da galibiyet alabilir mi? Zor gözüküyor. Alacakları en iyi sonuç beraberlik olabilir.

 

Stoke City-Arsenal 6 Aralık 17:00

 Stoke City orta sıralardan üst sıralara çıkmak için bir hamle ihtiyacı var. Bunu bu maçta elde edebilir. Arsenal kendinden biraz daha iyi takımlardan puan alamadı. Bu maçta galibiyete yakın gözükse de işi kolay değil.

 

Tottenham-C.Palace 6 Aralık 17:00

 İki Londra takımının maçında Tottenham galibiyete çok yakın gözüküyor. Bu sene evinde sürpriz yenilgiler almasına karşın ben bu maçı kazanarak şampiyonlar ligi iddialarından çok uzaklaşmayacaklarını düşünüyorum. Crystal Palace ise Liverpool maçındaki performansını ortaya koyarsa bir sürprize imza atabilir.

 

M.City-Everton 6 Aralık 19:30

 Lige çok hızlı başlayan Everton bir düşüş içinde. M.City ise çok istikrarlı sonuçlar almaya başladı.Şampiyonluk yarışında Chelsea yi sadece onlar zorlayabilir gibi gözüküyor. Chelsea puan farkının yanı sıra oynadığı futbolla bu sene 2.lik yarışı yaparsınız diyor sanki. Bu maç çok gollü geçmeye aday .

 

WestHam-Swansea  7 Aralık 15:30

 West Ham çok iyi bir sezon geçiriyor. Bu maçın favorisi de kendileri. Bu maçı handikaplı olarak kazanabilirler.

 

Aston Villa-Leicester City  7 Aralık 18:00

 Leicester City sansasyonel 5-3 lük M.United maçından bu yana maç kazanamıyor. Aston Villa ise kadro kalitesiyle çelişen bir konumda puan cetvelinde. Bu maçta galibiyet alarak üst sıralara çıkacaklarını düşünüyorum.

 

Southampton-M.United  8 Aralık 22:00

 Lige çok iyi giriş yapan Southampton ile şaşırtacak kadar kötü giriş yapan M.United kozlarını paylaşıyorlar. Üst sıraları etkileyecek bu maçta son haftalarda toparlanan ManU nun maçı kazanacağını düşünüyorum. Bu sene ilk 3’te olacağını tahmin ettiğim ManU bence Alex Ferguson’dan sonra ancak önümüzdeki sene toparlanacaktır.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

metehan.sozugecen@abcspor.com