ARJANTİN TARİH YAZDI | ABC SPOR

ARJANTİN TARİH YAZDI

28/11/2016

arif sahin 10ARJANTİN tarih yazdı!  

Davis Cup bu yıl yeni bir şampiyon çıkardı ve Arjantin muhteşem Pazar günüyle birlikte deplasmanda Hırvatistan’ı geçerek şampiyon oldu.

İlk turda Polonya’ya giden Arjantin, Leo Mayer’in iki galibiyetiyle rahatladı, Pella da bir galibiyet alınca turu geçtiler.

Çeyrek finalde İtalya’ya gittiler ve bu turun kahramanı Delbonis oldu. Delbonis, hem Seppi’yi, hem Fognini’yi yenince tur geldi. Del Potro da bu eşleşmede takıma dönmüş oldu.

Yarıda geçen yılın şampiyonu Britanya ile Glasgow’da çok zorlu bir eşleşme oynadılar. İlk maçta Juan Martin Del Potro, Andy Murray’i beş sette geçti. Pella da Edmund’u geçince ilk günü 2-0 geçtiler. Durum 2-2 olduktan sonra, son maçta Leo Mayer, Daniel Evans’ı yenince finale yükselmiş oldular… Diğer tarafta ise Hırvatistan, Fransa’yı 3-2 yenerek finale yükseldi.

İlk günde Cilic, Delbonis’i; Del Potro da Karlovic’i yenince durum 1-1 oldu. Çiftler maçında da Hırvatlar kazanınca avantajı yakaladılar. Pazar günü oynanan ilk maç Marin Cilic ile Del Potro’yu karşı karşıya getirmişti. İlk seti tiebreakle, ikinci seti 6-2’yle Cilic kazandı ve Hırvatistan kupaya çok yaklaşmış oldu. Bu noktadan sonra Del Potro inanılmaz bir dönüşle 75 /64 / 63 kazanarak eşleşmeyi finale taşıdı. Final maçında Federico Delbonis, Karlovic karşısında müthiş bir performans ortaya koydu, hiç servis kırdırmadı ve her sette servis kırma avantajlarıyla birlikte şampiyon oldu.

Daha önce 3 kez finalde kaybeden Arjantin, tarihinde ilk kez kupayı alırken ITF sıralamasında ikinci sıraya yükseldi. Geçen yıl Andy Murray’nin müthiş performansıyla Britanya şampiyon olmuştu, bu yıl Arjantin’in Mayer-Del Potro-Delbonis’in performanslarıyla takım halinde başarı sağladığını söyleyebiliriz.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: arif.sahin@abcspor.com

twitter: @arifsahin1

YORUMLAR
ABC SPOR | Sporun ABC'si
Sitemizde yer almakta olan istatistiki bilgiler, sayısal veriler ve sitede yer alan tahminler sadece bilgilendirmeye yönelik olup,bu verilerin kesinliğine dair herhangi bir iddia ve sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Yazılan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. Sitemizdeki fotoğrafların bir kısmı www.seskimphoto.com ajansından lisanslı olarak kullanılmaktadır.İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.