https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

US OPEN TEK KADINLAR 2022, SWIATEK KAZANIR

Okunması Gerekenler

US 0pen Tek Kadınlar 2022 analizimizle beraberiz.

Kağıt üstünde otoritelerce 1 numaralı favori olan WTA 1 numarası Swiatek benim de sürdirekt favorim ve Polonyalı raket’in değil maç, set vereceği karşılaşma sayısı bile 3’ü bulmayabilir!

TOP10 raketleri içinde son düzlüğe kadar ilerlemesini düşündüğüm isimler ise 2 tane; 5 nolu seribaşı Tunuslu Ons Jabeur ve 6 nolu seribaşı Belaruslu Sabalenka.

Aslında final için turnuva öncesi tahminim Swiatek vs Sabalenka idi ama eşleşme ağaçları sonrası, finalde önce, yarı finalde (öncesinde elenmezlerse) yolları kesişecekmiş gibi gözüküyor..

2-3 ve 4 numaralı seribaşları Kontaveit, Badosa ve Sakkari’nin yarı finale dek gelme şanslarını bile çok görmüyorum ki, eşleşme ağacından çıkamayıp son 8 yapamazlarsa bile hiç şaşırmam!

7 nolu seribaşı Halep hem fizik hem beynen zaten hiç hazır değil, 9 ve 10 no’lar Muguruza “4ncü tur ötesini göremediği tek Grand Slam olan” US Open’da stiline ters kortta ve Rus Kasatkina da çok zor bir eşleşme ağacına düşmesiyle, erkenden veda edecekler diğer tepe isimler gibi gözüküyor.

Bir tek Pegula’yı (8 numara) bunlardan ayırmak isterdim ama onun da (öncesinde elenmezse) kura sonucu çeyrek finalde Swiatek eşlemesi olacak ve ev sahibesi raket için maalesef yolun sonu gibi..

Fazla uzatmadan; Swiatek çok çok büyük olasılık şampiyon olur, Jabeur ve Sabalenka da olağan şüpheliler..

mail: burak.belgen@abcspor.com

twitter: @BurakBelgen72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular