https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SWIATEK KAZANAMAZ, FAVORİLERİM SABALENKA VE COCO GAUFF

Okunması Gerekenler

Tekrardan bir US Open Tek Kadınlar analizinde beraberiz ve bakalım; bu seneki tahminlerimizden hangileri tutacak!

Kağıt üstüne en büyük favori tabii ki WTA 1 numarası Swiatek ama görece kolay bir eşleşme ağacı çekmesine rağmen (Ostapenko harici onu zorlayabilecek biri yok gibi), ben Polonyalı raketin R8’e kalsa bile finali göremeyeceğini düşünüyorum.. Hatta ona her zaman ters gelen, domine oyun yapısı ile Ostapenko duvarına bile takılsa şaşırmam!.

2 numaralı seri başı Sabalenka ise bu turnuvadaki 2 favorimden biri. Hem kendine uygun zemin hem formda oluşu ile, Belaruslu raket finale dek gidebilir diye düşünüyorum.

Diğer favorim ise artık zamanı geldi dediğim 6 numaralı seribaşı Coco Gauff!. Amerikalı istim üstündeki genç raket bu kez şeytanın bacağını kırabilir ve daha önce yarı final bile göremediği US Open’da kariyerinin ilk Major şampiyonluğuna bile ulaşması beni şaşırtmaz!.

TOP 10 raketlerine kısa bir bakış atarsak da; belki Pegula ve Muchova (3 ve 10 nolu seri başları) çeyrek final ötesini görebilir. 5 numara Jabeur olsun, 7 nolu seri başı Caroline Garcia ve Muchova ağacındaki 8 nolu Sakkari olsun, son Wimbeldon şampiyonu 9 numaralı seribaşı Vondrousova olsun, değil şampiyonluk YF yaparlarsa bile benim için büyük sürpriz olur. Hatta görece kolay bir eslesme ağacı çekmiş, 4 numaralı seri başı Rybakina’nın mental ve form durumunun son viraja kadar onu taşıyamayacağı fikrindeyim.

Fazla uzatmadan; Swiatek kazanamaz diyerek sert bir yorumla final cümleme gireyim ve Sabalenka-Coco Gauff ikilisinden biri kazanır diye devam edip, olağan şüphelilerin de “kendimce” Pegula ve Muchova olduğunu belirterek yazıyı bitirelim.

mail: burak.belgen@abcspor.com

twitter: @BurakBelgen

Son Haberler

KAVUKLU ile PİŞEKAR

Bayern Münich’in 2006 senesinde batmak üzere olan, o dönemki en büyük rakibi Borussia Dortmund’u, faizsiz ve kefilsiz olarak verdiği...

Benzer Konular