https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BURAYA KADARMIŞ

Okunması Gerekenler

Titanik’in mutfağındaki ıstakozlar için geminin batması bir mucizeydi ve gerçek oldu ama gemideki herkes öldü.

Yani birinin felaketi, diğerinin mucizesi olabiliyor ya da tam tersi..

Tarihin en pahalı kadrosunun kendisine emanet edilmesi de İsmail Kartal’ın mucizesiydi ama şampiyon yapamadı, şimdi Ali Koç’un felaketi olması lazım ama görünen o ki Ali Koç’un da felaketi olmayacak, özetle olan yine taraftara oldu ve Fenerbahçe yine bir tamam mı devam mı maçındaydı..

İsmail hariç tam kadro sahadaydı Fenerbahçe. Dzeko’yu tercih etmiş teknik ekip, Orta sahada da Mert Hakan’ı..

Konyasporlu futbolcular ise tamamen alan parselleme ve topu kale sahalarından mümkün olduğunca uzak tutmak üzerine bir taktikle çıkmışlar maça, çok sert başladılar, ikinci bölgede de alanı çok iyi daralttılar ve Fenerbahçe topu rakip ceza sahasına taşımakta çok zorlandı ilk yarıda.

Konyaspor önceki maçlarından izlediğim kadarıyla kırılgan bir takım, Fenerbahçe’nin atacağı bir gol maçı çok erken çözebilirdi ama Fenerbahçe bu prese çözüm bulamadı.
İrfancan ve Tadić’e ilk topu aldırmamak için çok yoğun bir çaba içindeydiler ve muvaffak oldular, Osayi ve Ferdi geriden oyun kurmak zorunda kaldı, Fred de mecburen biraz daha geride oynayınca üretkenlik konusunda Fenerbahçe çok eksik kaldı.

Hoca bugün Dzeko’yu tercih etmiş ama Dzeko çok etkisizdi, belki de isteksizdi.

Kısır ilk yarıda Fenerbahçe’nin 3 kez golle burun buruna gelmesi de ilginçti. Tadić’in atamadığı iki pozisyonu var, birini kaleci kurtardı ama diğeri çok müsaitti. Tadić’in böyle bir maçta gol kaçırma lüksü yok. Zor pozisyon bulduğun maçta atacaksın. Her maç 90 dakika oynuyorsun, istediğin yerde oynuyorsun, çalımın yok, süratin yok, şutun yok, golün olsun. Araya top salarak ömür geçmez.

İkinci 45 dakika değişikliklerle başladı. 3’ü zorunlu, Batsuhayi-Mert Hakan hoca tercihi..

Mert Müldür, Cengiz, Çağlar oyundaydı, Konyaspor da yorulmuştu, Fenerbahçe daha kolay geçmeye başladı orta sahayı. Bu durum pozisyon sayısına da yansıdı, Fenerbahçe çok sayıda pozisyon buldu ikinci yarıda. Konyaspor kalecisinim hakkını yemeyelim ama Fenerbahçe bu pozisyonları cömertçe harcadı. Dzeko 2 kez kalecinin uzanamayacağı yere bırakamadı topu, iki kez de yakın mesafeden topu kafayla dışarı yolladı, bir tane de Batsuhayi dışarı vurdu kafayla.

Biz hep İsmail Kartal diyoruz, şampiyonluğu vermek için çok uğraştı falan ama şu kadar pozisyon varsa birini atamıyorlarsa hocalık bir durumdan bahsedilemez. Belçika milli takımının santrforu bu takımda forma şansı bulamıyor, şu takımda şöyle bir maçta topu içeri atacak bir Allah’ın kulu yoksa yazıklar olsun.

Maçın son atağını yapıyorsun belki, Szymanski topu stop edemiyor..

Bu maç normal bir maç değil, kafalar maçta değil. Maçta gibi görünüyor ama maçta değil.

Zaten olmayacaktı, buraya kadarmış…

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular