https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

POZİTİF

Okunması Gerekenler

POZİTİF

Geçen hafta iç sahada Kayseri maçında oynanan güzel futbol gollerle karşılık bulamayınca 2 puan bırakılmıştı. Ancak Fatih Terim; “Böyle oynarsak her maçın favorisiyiz.” demişti. Bu gece de aynen öyle oldu. Zorlu Rize deplasmanı pozitif bir oyunla, 4-0 gibi farkla sona erdi.

Maçın başından sonuna kadar her dakika aynı disiplin ve stil ile oynandı. Gol geç geldi ama böyle oynanırsa kesin gelir diye düşünmüştür herkes. İlk yarı Diagne’nin penaltısı ile 1-0 kapandı.

İkinci yarıda aynı düzen, aynı oyun vardı. Haliyle bu sefer goller geldi. Hem de suskun golcü Diagne’den. Hat-trick yaptı, gayet de iyi oynadı. Bir övgü de, Taylan’a.. Gittikçe yerini buluyor, oyununu üstüne katarak geliştiriyor. Oyun da onun üzerine kurulu. Feghouli 10 numara pozisyonunda iyi oynadı. Top kazandı, pas dağıtımında kilit rol üstlendi. Defans bloğu zaten hatasız. Solda Emre, sağda Linnes de görevlerini yapınca, takım şablonu tam oturdu. Şu an en zayıf, daha doğrusu vasatı geçemeyen tek kişi bence Emre Kılınç. Olması gerektiği gibi, bildiğimiz Emre gibi oynasa yeri garanti olur.

Rize tek pozisyon bulamadan maçı tamamladı. Bundaki en büyük etken Galatasaray’ın topu hiç bırakmaması. Topla oynama yüzdesi son haftalarda %65 üzerinde. Bu şekilde devam ederlerse, Fatih Hoca’nın dediği gibi kolay kolay maç kaybetmezler. Oyun pozitif, sonuç pozitif.

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular