https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SAKİNLİK KAZANDI

Okunması Gerekenler

SAKİNLİK KAZANDI

Seyircisiz! derbide Kadıköy’de kazanan yine Galatasaray oldu.

İki takımında eksikleri ile başladığı maçın başlamasıyla Galatasaray ayağa oynayan, topa daha çok sahip olan, ne yaptığını bilen bir oyun oynadı. Topa daha çok sahip olup, daha çok Fener yarı alanında oynanmasına rağmen pozisyon bulmakta zorlandı. Onyekuru sağda etkili olamazken, Saracchi çok fazla ileriye destek veremeyince kanatlar çalışmadı. Muslera’nın Samatta’nın kafasını müthiş refleksle çıkarması maçın dönüm noktalarındandı.

İkinci yarı Fenerbahçe daha baskılı görüntü verse de, stres sebebiyle bilinçsiz ataklar geliştirmesi maçı doldur boşalta çevirdi. Galatasaray sakinliği ve ne yaptığını bilerek oynamasıyla kazandı. Mustafa Muhammed ikinci yarıda çok şık bir gol attı. Topu alışı, çalımı, vuruşu mükemmel. Bı adam Jardel ile Burak Yılmaz karışımı ve genç hali. Çok maçı aldıracak, bu belli oldu.

Gol sonrası rakibe boş alan bırakmayınca, rakibe sadece karambol ve penaltı şansı kaldı. Maçın özeti; Akıl ve sakinlik kazandı.

Maçın ötesinde en utanç verici olay, maç öncesinde sözde sağlık görevlilerinin Fatih Hoca’ya küfürleri kabul edilebilir değil.

Bu psikolojik maç sonrası Galatasaray bir seri yakalarsa, liderliği elinden biraz zor bırakır. Fenerbahçe için ise önümüzdeki maçlardaki olası kayıpları düşüş serisini getirebilir. Ayrıca protokol tribününde Mustafa Başkana kimlik ve akreditasyon kartı sorulması da bir başka büyük ayıp.

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular