https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ZOR VİRAJ

Okunması Gerekenler

ZOR VİRAJ

Sezonun en zor deplasmanlarından Alanya maçı ile galibiyet serisi devam etti. Bu zor dönemeç şampiyonluk yolunda çok kritikti. 3 puan tek golle geldi.

İlk yarının ilk 20 dakikasında baskı kurup, golü atayım, sonrasında kontrol bende olur düşüncesi ile maça başladı Galatasaray. Esasında maçın henüz başında Muhammed kendi kazandığı topta, direğe takılmasa maç daha farklı ilerleyebilirdi. Hele ki Onyekuru’nun kaçırdığı iki pozisyon maçı ilk yarı bitirebilirdi. 18.dk da Yedlin’in adrese teslim pasında Emre Kılınç golü bulup skor avantajını getirdi. Zaten bundan sonra maçın sonuna kadar başka da pozisyon yakalayamadılar. İlk yarı Alanya topa daha çok sahip olsa da pozisyon bulamadı.

İkinci yarı Galatasaray maçı sahasında kabul edip, kontrataklarla gol arama düşüncesinde idi ama Alanya baskıyı hiç azaltmadan 45 dakika boyunca sürdürünce, Galatasaray orta sahayı geçemedi. Bu şekilde kapanıp, baskı yiyerek oynamak Galatasaray ‘ın tarzı değil ama Alanya buna mecbur bıraktı. Fiziksel olarak da başa çıkamayınca iş defans ve Muslera’ya kaldı. Alanya forvetleri de pek etkili olamayınca Galatasaray’ın ekmeğine yağ sürdü. Bu kadar baskıya rağmen çok da bariz gol fırsatları yakalayamadılar. Bunun başlıca sebebi Marcao ve Luyindama’nın hatasız oynaması oldu.

Zor deplasmanlarda önce baskı kurup golü atayım, sonra bir şekilde korurum mantığı her zaman işlemeyebilir.

Marcao, Luyindama ve Muslera maçın en iyileri iken, Muhammed yanlız kalmasına rağmen, top kapmaya, gelen topları dağıtmaya çalıştı. Etebo,Ömer ve Emre de görevlerini fazlasıyla yapan isimlerken, Arda, Onyekuru ve Yedlin vasatı geçemedi.

Bu saatten sonra kazanılan her 3 puan çok önemli. Stres arttıkça bu tip vasatı geçmeyen oyunlar olacak ama önemli olan kazanmasını bilmek.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular