https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HASRETİNLE YANDI GÖNLÜM

Okunması Gerekenler

Hasretinle yandı gönlüm

Yandı yandı söndü gönlüm

Evvel yükseklerden uçtu

Düze indi şimdi gönlüm

Bu türküyü çok severim. Özellikle Edip Akbayram’la özdeşleştiği için daha çok severim. Aşıkların, vatan hasreti çekenlerin, kader mahkumlarının,özlem duyanların, kalbi kırıkların,kırgınların türküsüdür. Dinleyince hem hüzünlenir hem de umutlanırsın. Sabah yine güneş doğacak ve herşey daha farklı olacak dersin. Bu türkü seni başka düşüncelere götürür. Heveslendirir. Hayata daha bağlı hale getirir yüreğinin bir yerinde acı olsa bile…

 

Efsane Göztepe süper lige ümitle son 90dk’lık maça çıkıyor bu gece Antalya’da. En son 2003’te Süper Ligde oynayan Göztepe, bu hedefe tam 14 senedir hasret. Büyük badireler atmış ve amatöre kadar düşen şanlı Göztepe basamakları yavaş yavaş çıkarak son 90dk’lık savaşa hazır.

 

Bir başka köklü kulüp Eskişehirspor süper lig tecrübesini daha fazla yaşayıp alışkanlığı olan, zor bir takım. Maçın kolay geçeceğini hiç sanmıyorum. Dişe diş bir maç olacak. Ama ben bu hedefe yıllarca hasret olan Gözgöz’ün maça daha motive olduğunu ve isteyen taraf olduğunu düşünüyorum. Nedeni ise, yarı finalin her iki bacağında Bolusporla oynadığı maçlar…Bütün sezon böyle oynamadı son iki maçta oynadığı gibi Gözgöz. pres yapan, top çeviren, hırslı, atak, kazanma arzusu olan takım vardı. Tabi böyle olunca da 2-0’lık sonuçlar geldi haliyle. O zaman Gözgöz’ü sevenler soruyor bütün sezon neredeydin?

Bolu maçlarında oynadığı gibi oynasaydı Gözgöz bugün play-off’a kalmadan direk ilk ikide Süper Lige çıkmış olacaktı.

 

Göztepe’de Halil arı gibi, takımın dinamosu. Bu maçta ona çok iş düşecek. Forvette zaten Jahoviç’ten beklenti fazla. Bu maçın kilit adamı kaleci Günay olacak. Zaman zaman çok hatalı goller yiyip kritik goller de kurtarabiliyor. Fakat sonuç ne olursa olsun sn,başkan ve yönetim seneye Günay’la devam etmemeli ya da Günay yedek kaleci olmalı. Süper ligde başarılı ve kalıcı olmak istiyorsan kaleci faktörü çok önemli. Kurtardığın ve yediklerinle takımın kahramanı da sensindir, kaderiyle oynayan da. Takımın yarısısındır neredeyse. Bakınız Galatasaray Muslera’yla şampiyonluklar yaşadı, kupalar kaldırdı.Muslera’nın neredeyse %50’lik payı o başarılarda. Bakınız,Volkan Babacan…Hem Başakşehir’de hem de milli takımda başarılı bir kaleci.zaten sonuçlar da sebeplerden oluşuyor.

 

Bu akşam derbi tadında bir akşam geçireceğiz. Antalya’ya akın akın gitmeler dünden başladı. Stadın tam olarak dolacağını düşünüyorum. Fair play çerçevesinde bir maç olması en büyük temennim. Futbol yalnızca futbol olmalı; sahada futbolcular, tribünde taraftarlar görevini yapmalı.

 

Hasretinle yandı gönlüm
Yandı yandı söndü gönlüm
Evvel yükseklerden uçtu
Düze indi şimdi gönlüm

 

Binlerce Göztepe sevdalılarının Süper Lig hasretine son vermesi ve gönüllerindeki gibi olması dileğiyle…

BURAK PINARBAŞI
mail: burak.pinarbasi@abcspor.com

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular