https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Okunması Gerekenler

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :” Sizinle gurur duyuyoruz”.
Trabzon’daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan, sonuna kadar mücadele eden bu takımla gerçekten de gurur duyuyoruz. Sonu şampiyonluk olur mu, Avrupa’da daha ne kadar giderler bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey var o da bu futbolcuların bazen kötü oynasalar bile her maçta formalarını sonuna kadar ıslatıyor olmaları.

Bugün de mücadele açısından eksiği yoktu takımın. Bazı yerlerde sakin kalmaktı en çok ihtiyacımız olan. O konuda sıkıntı çekmemizin sebebi ise belli, “stres”. Futbolcunun sahada performansını en negatif etkileyen faktör, rahat olamamak. Peki soruyorum size nasıl rahat oynasın bu çocuklar? Saha içi ve saha dışında bu kadar fazla şeyle savaşmak zorunda kalırsanız, nasıl sadece oyuna konsantre olabilirsiniz ki?

Tabii bu problemden kurtulmanın yollarından biri maç içinde erken bir gol bulup stresi azaltmaķ. Biz de bulduk golü bugün aslında ama kalecimiz Irfan Can’ın büyük hatası hem rakibe direnç kattı hem de bizimkilerin ve tribünlerin temposunu bozdu.

Neyse ki sonrasında ustalar çıktı sahneye. Irfan Can Kahveci’nin akıl dolu ve hızlı taç atışında Dzeko buldu golü. Bir de Tadiç orta sahadan çakınca biraz olsun rahatladık kısa da olsa. Dzeko ve Tadic demişken, bu iki futbolcunun yaşı yüzünden endişesi vardı bir çoğumuzun. Evet, bazen yavaş kaldıkları oluyor. Maçın sonlarında tempoları düşebiliyor. Ancak farkında mısınız bu iki büyük karakter takımda dünya kadar sakat futbolcu varken neredeyse antreman bile kaçırmıyorlar? O yüzden takımımızın liderleri Dzeko ve Tadiç iyi ki varlar.

Bugün stresin etkilediği oyunculardan biri de Szymanski idi. Müthiş koştu, anormal pres yaptı ama son vuruşlarda bir türlü rahat olamadi. Yedeklik dönemi sonrası şans bulan Krunic ve Zayc ta maç başı üzerlerindeki pası attıktan sonra bir hayli katkı sağladılar. Maç sonunda ise “acaba doğru bir değişiklik mi?” diye sorarken oyuna giren Serdar Dursun da güzel katkı verdi. Ama oyundan çok takımın tüm oyuncularının sahada gosterdiği hırs ve direnç önemliydi.

Bundan sonra yine zorlu bir perioda giriyoruz. Bugünkü gibi daralan bir kadro bizi zorlar. Muhakkak sakatların dönmesi lazım. Şartlar ne olursa olsun bu takım mücadelesine ve bizi gururlandırmaya devam edecektir. Ancak istediğimiz sonuçları elde etmek için muhakkak kritik eksiklerimizin geri dönmesi gerekir. Tam takım olur ve biraz da stresi azaltabilirsek bu oyuncular özlediğimiz sampiyonluğu getirir.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular