PAŞA PAŞA

06/05/2017          

PAŞA PAŞA

Bu sezonun en kötü, en zevksiz ve en sıkıcı maçlarından birini izledik. Daha doğrusu izleyemedik. Futboluyla, seyircisiz olmasıyla, hakemiyle işkence gibi bir maçtı.

 

Geçen hafta çok iyi bir oyunla, Bursa deplasmanında beş gol bulmuşsun; rakibe pozisyon vermemişsin. Biraz silkelen, azıcık utan, biraz mücadele et.

Esasında maça fena başlamadılar. Ta ki, Bizans oyunu devreye girip Bruma oyundan çıkana kadar; yani 18. dakikaya kadar. Sakatlık mı ne oldu derken, ısınmadan Rodrigues girdi oyuna. Disiplin üstadı Tudor, Bruma’yı da takımı da hizaya getirdi. Tüm takım müthiş disiplinli sanki. Bir ayda yönetimin kuklası olmuş Tudor. Bruma ile sözleşme pazarlığı yapılırken, fazla istemesin diye yıldırma taktiği. İşin kokusu bu yönde gibi geliyor bana. Bu yönetim ve teknik heyetten, bu tip hareketler görmek gayet doğal. 25.dakikada gelen Kasımpaşa golü, ilk yarının skorunu belirledi. Yenen gol yine saçma bir defans dizilişi hatası.

İkinci yarı farklı olur diye ümit ederken, takım daha da ruhsuzlaşarak berbat futbolunu dakikalar geçtikçe arttırdı. Her bölgede sezonun en kötü oyunlarından biri oynandı. Bir de üstüne takım 10 kişi kalınca, tuz biber oldu. Maçın dönüm noktası, hakemin bariz şekilde görüp ama çalamadığı penaltı pozisyonudur. Ne hikmetse rakiplerin elle oynamaları hiç görülmüyor. Takım ve yönetim o kadar küçük ki; adı, şanı bile artık yetmiyor. Aynı pozisyon diğer büyük takımların lehine tereddütsüz veriliyor. O penaltı pozisyonu gol olsa maç beraberliğe gelebilirdi; nitekim devamında gelen Kasımpaşa golü ile skor 2-0 olunca maç bitti.

Sonrasında da Kasımpaşa 3-0’ı kolaylıkla buldu, belki 4-5 bile olabilirdi. Sneijder kendine yakışan bir gol ile kapak olsun dercesine süper bir gol ile skoru 3-1 olarak belirledi. Penaltı verilse ne olur, bu maçı berabere bitirse ne olur, hatta yense ne olur? Büyük takımlar kötü de oynasa kazanmayı bilirler, şans yanlarında olur, fırsat tepmezler. Küçük takımlar, çok iyi oynasalar da basit sebeplerle maçları kaybederler. Galatasaray takımı da bu sene böyle. İyi oynadığı maçlarda bile kazanamadı. Ne beklenebilir ki? Yönetim, teknik heyet, futbolcuların yüzde doksanı ruhsuz, heyecansız, küçük düşünceli olursa, ne olabilir ki başka?

Sabrediyoruz, az kaldı… Bu sezon da bitiyor bomboş… Öyle ya da böyle, er ya da geç, hepsi gidecekler Paşa Paşa…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

YORUMLAR