BUZ BAHANE

03/03/2019          

BUZ BAHANE

Bir haftadır saat 19.00’da niye oynanıyor, saat 16.00’da oynanmalı, sporcu sağlığı, hava sıcaklığı, eksi 11 derecede oynanır mı spekülasyonlarıyla başlayan maçta her iki takım da istediğini alamadı.

Galatasaray maça rakip alana yerleşerek başladı. Sağ kanatta Semih vardı. Daha doğrusu var mıydı yok muydu? İlk yarı Galatasaray 10 kişi oynadı. Sağ kanadı hiç kullanamadı. Solda da zaten maç eksiği olan Emre varken kanatlar hiç çalışmadı. Emre buna rağmen elinden geleni yaptı, en azından ayakta kaldı. Marcao’nun anlamsız hatası ile Erzurum 18.dakikada öne geçti. Gol sonrası Erzurum iştahla oynadı. Fizik gücü de Galatasaray’dan daha iyi idi. İlk yarı boyunca Galatasaray’ın kaleye şutu yoktu.

İkinci yarı Semih çıkıp Linnes’in oyuna girmesiyle sağ kanat hayat buldu. Güzel bir organizasyon, Kostas’ın asisti, Belhanda’nın düzgün vuruşu beraberliği getirince nasıl olsa artık galibiyet golünü de buluruz diye gereksiz bir rehavete girdi. Soğuk da bastırınca dokunmasalar uyuyacaklar neredeyse. Sahanın nispeten iyilerinden Selçuk’un oyundan alınması da tartışılır bir değişiklik.

Son dakikalarda önce çift forvete dönen takım beş dakika içinde Emre Akbaba’nın girmesiyle tekrar tek forvete dönünce garip bir tutukluk yaşandı. Daha etkili bir ikinci yarı, daha çok şut, daha çok pozisyona rağmen, Galatasaray bu gece hak etmedi, iyi değildi. Erzurum olabileceğinin en iyisiydi, ayakta kaldılar, direndiler ve 1 puanı hak ettiler. Bu gece Erzurum da, Galatasaray da kazanabilirdi. Beraberlik maçın hakkıydı. Kar, soğuk, buz bahane.

Erzurumsporlu Obertan süper bir oyuncu. İki forvet yerine yarı maliyetine bu adamı alsalar çok daha verimli olurdu. Rize’nin sağ beki, Ankaragücü’nün forveti Orgill… Üç büyükler transfer işini Anadolu kulüplerine mi bıraksalar?

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

YORUMLAR