https://secureservercdn.net/45.40.150.47/48c.6e4.myftpupload.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

NE KADAR EKMEK, O KADAR KÖFTE; 86-77

Okunması Gerekenler

KISA PROGRAM

KISA PROGRAM Buz pateninde kısa program sıralamayı belirleyen en önemli performans gösterisidir. Fenerbahçe Beko’da, Zalgiris karşısında alınan ağır mağlubiyet sonrası,...

“KADIN FUTBOLU SEFERBERLİĞİ” KAMPANYASINA HAZIR MIYIZ?

“KADIN FUTBOLU SEFERBERLİĞİ” KAMPANYASINA HAZIR MIYIZ? İki haftadır, “KADIN FUTBOLU” üzerine yazıyorum. Bu şimdilik son yazım. Üzerinde çalışmalarım hep devam...

****KENETLEN FENERBAHÇELİ..

****KENETLEN FENERBAHÇELİ.. 19 Eylül 1982 Pazar Saat 15.30.. Çok sıcak bir İstanbul günüydü o gün.. Sıcaklık sadece havada değil, sarı-laciverte sevdalı...
FARUK AKSOYEKTop 16 Euroleague 5. hafta maçında, mali krizle boğuşan Galatasaray Liv Hospital Yunan temsilcisi Panathinaikos’a konuk oldu.
Panathinaikos’un sahasında hızlı oynamasına izin verilmemesi gereken, ritim bulduğunda da sonuca çok rahat giden bir takım. Ergin Ataman da bu bilinçle takımına maç başında hücumda kontrollü oyun oynatmaya çalışarak rakibinin istediği ritmi yakalamasına engel olmaya çalıştı.
gs pao 5Ancak temsilcimiz hücumlarda rakibinin boyalı alanı iyi kapatmasıyla genelde 3 Sayılık atışlara gitti, sakatlıktan formsuz dönen Erzeg 3 sayılık atışlarda ilk çeyrekte 0/3 ile oynayınca sadece 11 sayı bulduğumuz çeyreği de 17-11 geride kapadık.
2.çeyrekte Justin Carter ve Pocıus’un oyuna girmesiyle temsilcimizin hücum opsiyonları artmış oldu ancak buradaki tehlike bu oyuncuların hızlı oyunu sevmesiyle takımın da oyun disiplininden kopabileceği idi.
Pocius bu çeyrekte 6 Sayılık katkıda bulunsa da (3 Sayıda 2/2), Carter’ın hücumda 0/4 ile oynaması (ki savunmada çok iyi işler yaptı) ve Pana’da Top 16’da 4 maçta 2.8 Sayı ortalamasıyla oynayan Janis Blums’un 13 Sayılık ekstra katkısı ilk yarının rakibimizin 42-27 önde geçmesinde önemli etkenlerdi.
Not: ilk yarıda Panathinaikos hiç faul çizgisine gitmedi!
gs pao 43.çeyrekte Panathinaikos, Young’ın oynamadığı anlarda Maric’in savunmadaki ağırlığından da faydalanarak ikili oyunlarla kolay sayılar buldu ve 3. çeyrek de 65-46 ile geçildi.
Son çeyrekte farkın da açılmasıyla oyun sokak basketboluna döndü. Carter da bu kaos basketbolundan yararlanarak son çeyrekte 12 Sayı buldu ve bir ara 20 ye çıkan farkın, bitime 1.09 kala 6 sayıya kadar indirilmesinde büyük rol oynasa da temsilcimiz sahadan 86-77 mağlup ayrıldı ve grubunda 3. yenilgisini almış oldu.
Önemli notlar; 
-Panathinaikos 3 Sayılarda 14/29 (%48,4) ile oynarken temsilcimizde bu oran 7/23(%30,4) da kaldı, Diğer istatistiklerde ise önemli denilebilecek bir fark oluşmadı.
– Galatasaray’da Maric haric süre alan bütün oyuncularımız sayı katkısında bulundu.
gs pao 3– Sezon başından geçen ayki parasal sıkıntının gün yüzüne çıktığı zamana kadarki süreçte takımı sırtlayan Erzeg, Arroyo, Sinan Güler üçlüsü maç boyunca 3 sayılık atışlarda 0/11 ile oynarken toplamda da sadece 4’er sayı olmak üzere 12 sayı ürettiler. Arroyo  bu arada 6 da asist yaptı.
-Takımımızda sahanın iyisi diyebileceğimiz 3 kişi vardı ki bu oyuncular da hemen hemen maç 15-20 sayıya geldikten sonra katkıda bulundular.
Bu oyuncularımızdan Kerem Gönlüm 14 Sayı 5 Ribaund, Micov 16 Sayı ve Carter 12 Sayı 6 Ribaund 3 Asistlik performans sergilediler.
gs pao 2Diğer oyuncularımız: Young 6 Sayı 8 Ribaund 2 Asist – Pocius %100 saha içi isabetiyle 9 Sayı ve son çeyrekteki iyi oyunuyla Ender Aslan 8 Sayı 2 Asist ile oynadılar.
-Temsilcimiz maç boyunca sadece 8 top kaybı yaparken rakibi de 11 top kaybıyla oynadı. Aslında buradan şunu da görebiliriz ki 2 takım da maçta kendini sıkmadı ve baskılı bir oyun oynamadı.
-En enteresan istatistik ise (belki de Ergin Atamanın da hesaba katmadığı) Top 16’da 4 maçta toplamda sadece 11 Sayı bulabilen Blums’un, bu maçta 4/7 3 Sayılık oranıyla toplamda 16 Sayı kaydetmesiydi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

KISA PROGRAM

KISA PROGRAM Buz pateninde kısa program sıralamayı belirleyen en önemli performans gösterisidir. Fenerbahçe Beko’da, Zalgiris karşısında alınan ağır mağlubiyet sonrası,...

“KADIN FUTBOLU SEFERBERLİĞİ” KAMPANYASINA HAZIR MIYIZ?

“KADIN FUTBOLU SEFERBERLİĞİ” KAMPANYASINA HAZIR MIYIZ? İki haftadır, “KADIN FUTBOLU” üzerine yazıyorum. Bu şimdilik son yazım. Üzerinde çalışmalarım hep devam edecek. Size bu yazımda Türkiye’deki...

****KENETLEN FENERBAHÇELİ..

****KENETLEN FENERBAHÇELİ.. 19 Eylül 1982 Pazar Saat 15.30.. Çok sıcak bir İstanbul günüydü o gün.. Sıcaklık sadece havada değil, sarı-laciverte sevdalı gönüller de çok sıcaktı.. O gün...

ÖZLEMİŞİZ

ÖZLEMİŞİZ Fenerbahçe Beko 2020-2021 sezonunun en mükemmel oynadığı maçını geride bırakırken adeta parkede yağ gibi aktı.. Sezona buruk şekilde başlarken yenilenen kadronun kabullenilmeyen yapılanması ve...

45+’DA ÇÖZDÜK

Bu maça çıkana kadar Fenerbahçe 1-0 öne geçtiği 7 karşılaşmanın tamamını kazanmış. Puan bile kaybetmemiş. Artık eskisi gibi büyük takımlarla Anadolu takımları arasındaki fark...

Benzer Konular