MÜDAAFA YAPMAK LAZIM | ABC SPOR

MÜDAAFA YAPMAK LAZIM

11/11/2017

MÜDAAFA YAPMAK LAZIM

Yazının başlığını düşünürken Batur ağabeyin yıllarca beraber olduğumuz maç anlatımlarında kullandığı ‘ müdaafa yapmak lazım ‘ sözünün tam da bu maç için kullanılması gerektiği kanısına vardım. Fenerbahçe Doğuş, Brose Bamberg deplasmanında harika bir müdaafa oyunu oynarken hem Obradoviç’in, hem Batur ağabeyin hem de basketbolun ana felsefesinin tüm gerekliliklerini yerine getirdi.

Wanamaker ve Sloukas’ın topla oynama becerileri, saha yerleşimini çok iyi kullanmaları bir yana Vesely ve Ahmet gibi uzunların bile gerektiğinde tepeden 1-1’leriyle Brose müdaafasını yerle bir etmeleri kişisel oyuncu gelişimlerinin ne kadar değerli olduğunu gösteriyor. Mola sonrası sahada 4 kısa ve Thompson’la kalan Fenerbahçe Doğuş, kenar oyunu sonrası 2 kısanın perdesinden çıkan tek uzun Thompson’a boş şutu attırıp skora ulaşabiliyor. Formayı alan her oyuncu verimli olurken hem ekranları başında hem de tribünlerde yer alan Fenerbahçe’li ve basketbolseverler oyunun keyfini doya doya yaşadılar.

Detay ve tekrar basketbolun vazgeçilmez unsurları. Bu unsurların sezon içinde mükemmele yakın uygulanması tamamiyle bireysel oyuncu gelişimiyle alakalı. Oyuncunun kendine yaptığı yatırım takım başarısının temel faktörü. Her hafta Fenerbahçe Doğuş özelinde oyuncu bazındaki gelişim detaylara odaklanma ve tekrarların ürünü.

Önümüzdeki ikili maç haftasında Olympiakos’la içeride, Cska ile dışarıda bir gün arayla oynayacak sarı lacivertliler. Bu önemli haftaya Brose karşısındaki mükemmele yakın performans damga vuracaktır.

Batur ağabeyi sonsuzluğa uğurlarken bu oyun ve galibiyet kainatın bir yerlerinde o güzel yüzünü bir daha güldürmüştür. Yolun aydınlık, toprağın huzur dolsun ağabey..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkoscan

 

YORUMLAR
ABC SPOR | Sporun ABC'si
Sitemizde yer almakta olan istatistiki bilgiler, sayısal veriler ve sitede yer alan tahminler sadece bilgilendirmeye yönelik olup,bu verilerin kesinliğine dair herhangi bir iddia ve sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Yazılan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. Sitemizdeki fotoğrafların bir kısmı www.seskimphoto.com ajansından lisanslı olarak kullanılmaktadır.İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.