CİMBOM’UN ‘TOP16’ VEDASI..

05/12/2014          

ALEN OSEPYAN
Bugün ve bundan sonra hiç olmayacak Cesur Yüreği ve Aslan Ruhu Furkan Aldemir’den yoksun ligin en kritik maçına yeni transferi Liv Hospital’den Sağlık kontrolünden yeni çıkmış Patrick Young katkısı ile başladı Sarı- Kırmızılılar..
gs basket 3Benim bile bu kadar soru işareti kafamda uçuşurken oyuncular kimbilir neler hissediyordu.
Maça San Emeterio fırtınası ile başladı konuk ekip ve ilk Tv molasına 9 sayı ile girdi. Maç 10-16 idi.
Patrick Young da girdi , 2’de 0 faul atışı ile selamladı taraftarı , çeyrek Ender Arslan’ın sıfırdan mucize üçlüğü ile 19-19 bitti.
2. Çeyrek,  Galatasaray LH’de Carlos Arroyo ile ilk çeyrekte bıraktığı yerden devam eden San Emeterio mücadelesi başladı ve bu mücadele Carlos 12 , San Emeterio 14, ilk yarı da 38-39 konuk takım lehine bitti.
İlk yarının notları arasına maalesef Ruhunu ve Aslan Yüreği Furkan Aldemir’in yerinin değil Patrick Young ile, Ante Tomic’le bile doldurmanız imkânsızdı. Çünkü bu çocuk Galatasaray’lı olup, taraftar maçlardan sonra üçlü çektirme onurunu Futbolda Sabri Sarıoğlu’na, basketbolda da O’na bahşetmisti. Bu yüzden bu yönetimi bu çocuğu bir hiç uğruna kaybeden yönetim boşluğu 175.000 Euro’ya geçen yıl Avrupa’nın en iyi futbolcusu olan Frank Ribery’yi kaybeden zihniyetin aynısı idi. Maalesef eller yukardaydı. Ve rakip de bireysel olarak hiç fena değildi.  Gene de oynanması gereken bir ikinci yarı vardı.
gs basket 63. Çeyrekte Cotton Iverson’a boyalı alanda topu indirerek iyi başladı konuk takım.  Ve ilk 8 dakika neredeyse hiç kaçırmadan TAM 26 sayı attılar,  son iki dakikada kurt hoca Ergin, Baby Face Zoran’ı çıkarttı ve Kerem Gönlüm ile savunmayı sertleştirdi maça ortak oldu. Periyot 65-67 bitti.
Son çeyrek korku filmine dönüşmüş Kahramanımız Captain Carlos Arroyo önderliğinde son Tv molasına 75-77 geride girmiştik. Gerçi hemen Zoran’in üçlüğü ile öne geçtik ama maalesef son 2 dakikada Doron Perkins’ in  kaptığı iki kritik top Galatasaray’ı bence Top 16’ya veda ettirdi..
Gücü yetmedi Cim Bomun. İlk maçta kaybetmiştik son anda ve kaybolmayan umutlar demiştim İspanya’daki maçta ama bu maç çok denk olan gruptaki dengeleri aleyhimize değiştirdi. Ve sahanin yıldızı San Emeterio’nun 25 sayısına çare bulamadık.  Matematiksel olarak herşey bitmemiş gözükebilir ama bu sonuç bence Galatasaray’ın Euroleague’e vedası anlamı taşımaktadır.
YORUMLAR