BİR DAHA

18/11/2017          

BİR DAHA

Daha iki gece önce Ülker Spor Arena’da sistemi kitlenen,oyun kurucuları maça damga vuramayan,uzunları etkisiz kalan ve dar rotasyonla Olympiakos’a boyun eğen Fenerbahçe Doğuş, artık Euroleague derbisi olarak tanımlanan Cska karşısında son dört yılda yaptığını tekrarlayarak geri döndü. Hem de son 71 iç saha maçında 5 yenilgisinin 4’ünü tattırdığı Vatutin’in takımını, yine uzatmada Nicola Melli’nin Berlin finaline nazire yaparcasına havada geriye uzayarak çemberin yolunu bulduğu son saniye tipiyle yıktı.

Kostas Sloukas ve Brad Wanamaker 9’ar asistle geceye damgalarını vururlarken, Jan Vesely’nin 31 sayılık kariyer rekoru içimizi ısıttı. Hücumda De Colo, Clyburn ve Hines’ı çok iyi işledik. Top kayıplarımız yine farkı yakaladığımız ve arttıracağımız anlarda rakibin can simidi oldu. Savunmada dönem dönem sertliği kabul ettirerek performans ivmemizi hep yukarıda tuttuk. De Colo ve Sergio Rodriguez’in bire birlerine zorlansakta yanıt vermekte gecikmedik. Lakin kendi hatalarımızla daha kolay kazanacağımız maça Cska’yı ortak ederek dramatik sonu yaşattık.

Vesely’in poster kıvamındaki çeşitli smaçları gözlerimizin pasını silerken, çember altında kurduğumuz hakimiyet maçı çözen anahtar oldu.

Euroleague’de kadrosu neredeyse tamamen değişen tek şampiyonluk favorisi takım olan sarı lacivertliler için bu deplasman galibiyeti özgüven yenilemesi olacaktır. Belli ki ard arda iki önemli maçta dar rotasyon deneyen Obradoviç sakatlar dönene kadar bu düzeni koruyacak. Oyuncuların karakterli olmaları ve düzene sadık kalarak verecekleri olumlu performanslar takımın işini kolaylayacak.

Gelelim organizasyonun 2 tecrübeli hakemi Boris Rzyhk ve Robert Lottermoser’e. Boris’in Oly maçı uzatmasında çaldığı üst üste iki faul maçı kaybettirirken, Robert’in Rodriguez’e verdiği 3+1 atışlı faul skandal kararlardı. Hakemliklerin bu organizasyona destek olması gerekiyor.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

 

 

YORUMLAR