https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

WIMBLEDON’DA KADINLARDA KERBER, ERKEKLERDE DJOKOVIC

Okunması Gerekenler

Sezonun üçüncü Grand Slam tenis turnuvası Wimbledon’da tek kadınlar finalinde Angelique Kerber, Serena Williams’i 2-0 yenerek şampiyon oldu.

Wimbledon’da daha önce 7 kez mutlu sona ulaşan 25 numaralı seribaşı ABD’li Serna Williams karşısında, kariyerinde 2 Grand Slam şampiyonluğu bulunan 11 numaralı seribaşı Alman Angelique Kerber maçı 6-3’lük setlerle kazanmayı başardı.

Avustralya Açık ve ABD Açık’ta 2016 yılında şampiyonluk elde eden 30 yasındaki Alman tenisçi, Wimbledon’ı da kazanarak kariyerindeki üçüncü grand-slam zaferine ulaştı.

Ve Bremenli raket, Efsane Steffi Graf’in 1996’daki zaferi sonrası, bunu tam 22 sene sonra başaran ilk Alman kadın raket oldu.

………………………………………………………………….

Erkekler finalinde ise Djokovic, Güney Afrikalı Kevin Anderson karşısında iki saat 19 dakika süren mücadeleyi 6-2, 6-2 ve 7-6’lik setlerle 3-0 kazanarak, 2011, 2014 ve 2015 yıllarının ardından Wimbledon’daki 4. şampiyonluğunu elde etti.

Bu şampiyonlukla Djokovic, kariyerinin 13.Grand Slam zaferini yaşadı.

Ve Sırp raket bu galibiyetle, 2016 Roland Garros sonrası ilk kez bir Grand Slam kazanmayı başardı!

Turnuva başlangıcında ATP sıralamasının 21’nci basamağında yer alan Djokovic, bu şampiyonlukla beraber Pazartesi açıklanacak yeni listede tekrar ilk on içerisinde olacak.

 

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular