https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

AĞIR AMA EMİN ADIMLARLA

Okunması Gerekenler

  LasSA, BriSA, OlmukSA, BosSA AkçanSa.. Valla bu dünyada işin iș, öteki dünyada ne yapacaksın bakalım diye sormuşlar Sabancı’ya..
 – Merak etmeyin, orada da işim iş demiş, Bak işte İsa.. Bak bu da Musa..
 

Türkiye’nin en zengin ailesinin çocuğu olarak dünyaya gelmek elbette ki hayata çok şanslı bir başlangıç, en azından maddi anlamda bu böyle, çok daha kolay bir hayat seni bekliyor demek ama onun da kendince zorluklarının olduğu da aşikar..  Mesela kıskanç bakışlar, dört gözle beter olmanı bekleyen sahte dostlar veya bunu açıkça ifade eden mert düşmanlar ve daha bir sürü şey..

Türkiye’nin en zengin ailesinin oğlu Türkiye’nin en büyük spor kulübüne başkan olabildiyse soy isminin sağlamış olduğu avantajlardan da her türlü faydalanmış demektir ama sanmayın ki; çok kolay bir başkanlık hayatı kendisini bekliyor.. 

Dışarıdan kimsenin laf ettiği yok da, içeriden çökertmeye çalıșanlar daha ilk günden çalışmalara başladı.
Ali Koç’un gerçek bir kahraman olduğunu zanneden, şahsiyetine farklı farklı anlamlar yükleyerek beklenti çıtasını inanılmaz seviyelere çıkaran ahmaklar daha da büyük zarar veriyorlar camiaya ama farkında değiller..

İçerden çökertmeye çalışanlar zaten belli.. Azizspor’lu tayfa.. 

Kuyruk acısı denilen şey ne fena bir şey arkadaş.. Sandıktaki hezimetin hıncını çıkaracaklar illa, fırsat kolluyorlar..
Şafak sayan Azizspor’lu gördü bu gözler.. 35 ay kaldı, sabır diyor…

Ne Aziz Yıldırım’mıș be..! Yaptıklarına teşekkür et, yapamadıklarına da canı sağ olsun de geç, hala daha Aziz..Mübarek sanki peygamber..!

Seçim günü kürsüden ”seni bu kulübe almayacağım, seni tribüne sokmayacağım, üstündeki o forma benim” diye tehditler savuran adam pek tabii ki seçim kaybetmeliydi.. Kaybetti de..Tuhaf olan ne ki ??

Aziz Yıldırım oylarını çalmasın diye Ali Koç saatlerce sandık başında nöbet tutttu.. Başka da bir şey söylememe gerek yok.. 

Vay efendim Sina Afra’yı yönetime almışmıș, transfer yapmıyormușmuș, Cumhurbaşkanının yemin törenine katılmışmış falan da filan..

Arkadaşım, Fenerbahçe profesyonelce yönetilmeye çalışılan bir kulüp artık, bundan kelli ehliyet ve liyakat kulüp yönetiminde öncelikli tercih sebebi, talihsiz bir tivit attı diyeişinin ehli hiç kimse yönetim dışında kalmamalı.. MAA kulübe sponsor olurken sesin çıkmadıysa, ‘ama para veriyor” diyip sineye çektiysen, Sina’yı da sineye çekeceksin.
 Fenerbahçe siyasi bir oluşum değildir, bunu herkes kafasına soksun.. Fenerbahçe Anti-RTE bir oluşum da değildir. Sandığı koy stadyuma, Türkiye ortalamasına benzer bir seçim sonucu da o sandıktan çıkar. Çünkü burası bir spor kulübüher kesimden taraftarı içinde barındırır..
Pek çok AKP li arkadaşım Ali Koç başkan seçilsin diye dua etti, kongreyi de canlı izledi..

Siz neyin kafasını yaşıyor sunuz? Fenerbahçe bizim gönül verdiğimiz siyasi ideolojiyi temsil eden bir spor kulübü değil, Atatürk ideolojisinin kulübü.. Atatürk de herkesin Atatürk’ü.. RTE de yemin ederken ”Atatürk ilke ve inkılaplarından ayrılmayacağıma” diyerek yemin ettiğine göre bize de susmak düşer..

Öte yandan biz kasa tam takır kuru bakır diye biliyorduk, öyle bile değilmiş, kulüp resmen batırılmış, kayyum atanma noktasına getirilmiş..
Borç söylenenden 100 milyon dolar fazla çıktı. Yetmiyormuş gibi futbolcu alacaklarının ödenmediği de sonradan anlaşıldı..

Ali Koç 2 günde 40k kombine satarak geçmiş dönem futbolcu alacaklarının tamamını sıfırladığı gibi cebinden de astronomik bir rakamı kulüp kasasına koydu..Kendisine minnettar olmamız lazım.. Ne yaparsın ki FFP yaptırımları gereği bu tarz finansal katkılar transfer yapmak için kullanılamıyor, Ali Koç’un eli kolu bağlı, beklenen transferler de bu yüzden gerçekleşemiyor..

 Diego, al koçum sana 5m imza parası, 5m da senelik ücret, Josef’in kulübüne 8.5 m bonservis ödeyelim, RVP’ye de 5m imza parası, Dirar için de Monaco’ya 4.5 m verelim, Soldado’ cuğuma da 5.5 m..

– Başkan transfer yapamiyeahh, Aziz Yıldırım olsa yapardıyeah..!

Kardeşim aklınızı başınıza devşirin..Bu paraları 30+ oyunculara saçarsan tabii ki transfer yaparsın..

Ali Koç 12 numarayı transfer etti, Fenerbahçe sahada 12 kişi oynayacak artık, bundan büyük transfer mi var?  Daha ne istiyorsunuz?

İki gunde 40k kombine sattı, Feneriumlar rekor kırdı, siz neyin peşindesiniz?

Ali Yıldırım’ın görev yaptığı pozisyona dünyaca ünlü bir sportif direktör getirildi..Efendim neymiş, adam  6 senedir işsizmiș..? Şu an Liverpool’da görev yapıyor olsaydı alabilir miydin adamı??

Şu şartlar altında Ali Koç elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor, bu konuda hem fikir olalım.. İyi niyetiyle bir şeyler yapmaya çalışıyor, mükemmel mi yapıyor, bence mükemmel değil.. İzninizle eleştireceğim birazcık..

Fenerbahçe de gençlik aşısı bu güne kadar hiç tutmadı.. Denizli döneminde bir kere tuttu ama onlar daha maliyetli ve daha garanti transferlerdi, kendi A takımlarında oynayan, ümit milli takımın göze batan oyuncularıydı çoğunlukla.. Transfer edilen isimler beni pek tatmin etmedi. Bu çocuklar birer Wonderkid falan asla değil..
Mesela Barış 21 yaşında.. İkinci ligden geldi, geldiği takımda banko oynuyor ama az önce de belirttiğim gibi yaşı 21.. Kaleci Berke Altınordu’nun birinci kalecisi değil ama yaşı henüz 17.. Hadi ona yıldız adayı diyelim.. Ocak ayında transfer edilen Andreas A takımda hiç oynamamış..Ferdi Hollanda ikinci liginin topçusu.. O lig bizim ikinci lig gibi değil, harbiden çok dandik bir lig.

Bu çocuklardan biri tutarsa yeter mantığıyla olaya bakılırsa bilemem ama ben Ali Koç’tan daha farklı isimler beklerdim.. Hatta Comolli’den.. Eljif Elmas gibi gerçek Wonderkid adayları..Şu meşhur 100 kişilik futbolcu havuzundan mesela..

Baştan da dediğim gibi Ali Koç Fenerbahçe için bir kazançtır, hiç transfer yapmasa da kabulümdür, ben de 3 yıl kredisi var, sonuna kadar da arkasındayım.. Kendisi emin adımlarla gidiyor ama biraz ağır adımlarla gidiyor.. Orta vadede kazanan Fenerbahçe olacak eyvallah ama şampiyonlar ligi elemelerine de şurada ne kaldı?? Bonservissiz veya kiralık olarak takıma yapılacak takviyeler oldukça gecikti tıpkı iki hafta süren Aykut Kocaman’ın geleceği ile ilgili verilen karar gibi..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular