https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

UEFA’DAN GALATASARAY’A ŞOK CEZA!

Okunması Gerekenler

 Galatasaray’ın Uefa Finansal Fair Play kriterleri gereği bütçesini 9.4 milyon euro aştığı için sarı kırmızılılara 200 bin euro ceza aldığı tebliğ edildi.      

        İşte Galatasaray’ın resmi internet sitesinden yapılan açıklama;

“Şirketimizin UEFA Finansal Fair Play Düzenlemeleri’ne uyumu konusunda bir süredir devam eden kamuoyunu yanıltmaya ve yanlış yönlendirmeye yönelik gayretlere rağmen, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada belirtildiği gibi, Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. ile UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu arasında anlaşmaya varılmıştır.

Söz konusu anlaşma kapsamında, UEFA turnuvalarından Şirketimizin hak kazanacağı gelirlerden 200.000 Euro’nun mahsup edilmesi karşılığında ve açıklamada belirtilen kurallara riayet etmek kaydıyla iki sezon boyunca muafiyet kazanılmış olup, bu süre sonunda Finansal Fair Play Düzenlemeleri kapsamında belirlenmiş olan sınırların içinde kalınması için çaba gösterilecektir.

Ayrıca bilinmelidir ki, UEFA mevzuatına tabi Türk kulüpleri, Euro bölgesi kulüplerinden farklı olarak önemli bir kur zararı riski dezavantajıyla karşı karşıyadır. Şirketimiz, bu konuda tüm Türk takımlarının haklarını koruyacak şekilde UEFA ile görüşmelere devam edecektir”

UEFA’nın çok önem gösterdiği finalsal fair play kuralı, Türk takımlarının canını yakmaya devam etti ve  UEFA, Finansal Fair-Play kriterlerine uymadığını belirlediği Bursaspor ve Trabzonspor’a da 200 bin euro ceza verdi.

Toplamda 9 ekibe ceza gelirken, UEFA’NIN FİNANSAL FAİR PLAY NEDENİYLE CEZA VERDİĞİ  DİĞER KULÜPLER ŞUNLAR:

Man City

PSG

R Kazan

Anzhi

Zenit

Levski Sofia

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular