https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TAVŞAN VE KAPLUMBAĞA

Okunması Gerekenler

METEHAN SOZUGECENTAVŞAN VE KAPLUMBAĞA

 

Biz çocukken cahil olan büyüklerimiz “yavrum kimi daha çok seviyorsun anneni mi babanı mı “şeklinde insanın psikolojisini bozan, durduk yere huzursuz eden sorular sorarlardı. İkisini de eşit dediğin zamanda yetinmeyen bu mallar yok biri daha yakındır gibi uzattıkça uzatırlardı. Fenerbahçe’ nin durumu da buna benzetilmeye çalışılıyor ama aslında benzer tarafı yok. Benzetilmeye çalışılma nedeni belli; Fenerbahçe’de olay olsun, haber yapalım ve satışlar artsın!

 

perere 1Burada olaya şöyle bakmak lazım; normal olarak takımı bir teknik direktöre emanet edersin asla işine karışmazsın. Sıkıntı yaratan oyuncuyu uyarır gerekirse yollarsın. Evet Bir Arsenal, bir Chelsea olursan bunu yaparsın.Demiyorum Fenerbahçe bu takımlardan daha küçük yanlış anlamayın. Arsenal derken Wenger, Chelsea derken Mourinho’ yu kastediyorum. Fenerbahçe’de ise direksiyondaki isim Vitor Perreira! Şimdi bunu bir kenara bırakalım olayın diğer aktörüne gidelim.

 

Premier Ligde gol kralı oluyorsun, Beşiktaş ve Galatasaray seni alamıyor Fenerbahçe transfer için ikna ediyor çünkü Türkiye Ligi denince insanlar haklı olarak burun kıvırıyor. Hakemi aldatan futbolcular, numaradan sakatlanıp vakit çalmalar, pasolig saçmalığı yüzünden dolmayan tribünler,  tarla gibi sahalar, futboldan anlamayan yöneticiler, eyyamcı hakemler, beceriksiz federasyon, malum lobiye hizmet veren, uydurma haber yapan medya. Hepsi icin denemez ama en az %80’i  böyle ! Burada ne yapılması lazım ?  Yavaş yavaş Premier Lig özentisi yaratarak oraya yaklaşmamız şart.

 

fb molde pereiraŞimdi Van Persie Fenerbahçe’ye geliyor, imza töreninde Fenerium alt tribünü açıyorlar, tatil dönemi Allah’ın sıcağında insanlar akın akın geliyor tribün yetmiyor, üst katı da açıyorsun doluyor! Tamam hazır degil ama bu futbolcu yavaş yavaş eksiklerini gideriyor, Yunanistan deplasmanında sana son dakikada kazandırıyor. Bazı maçlarda topu ayağına doluyor çünkü bunları yapacak yeteneği var ama daha alışma süresi olduğunu görmesi gereken kişi görmüyor. Yedeğe bırakıyorsun Beşiktaş maçında sahaya girip yine kısa sürede golünü atıp, güzel performans gösteriyor. Celtic deplasmanında gol atamadı diye evindeki sahada topu kaval kemiğinden sektirip auta kaçıran Fernandao’yu oynatıp adamı küstürüyorsun. Fernandao’yu eleştirmiyorum, Fenerbahçe’ nin 2.forveti ve iki forvet çıkacaksan sahaya sürersin.

 

Gelelim rakip takımın da benzer transfer yapmış Gomez’ine. O zamana kadar Fernandao’dan kat be kat daha iyi performans gösteren Cenk’ i kenara çekmiş Gomez’de ısrar etmiş. Sonuç ortada;  Beşiktaş’ın teknik direktörü Fenerbahçe teknik direktöründen daha iyi. Kadrosu biraz daha zayıf olmasına rağmen performans seyir zevki ve birçok konuda senden iyi.

 

rvp 10Hocaya erken açtığı sezonda hala kondisyon eksiği olan, oyundan düşen, adam paylaşamayan bir takım izlettiğini sormamız gerekirken o Van Persie yi kaybettirmeye taraftarı huzursuz etmeye çalışıyor. Fenerbahçeliler hatırlayacaktır Mustafa Denizli döneminde Baliç yedek kalmış Serhat-Revivo ilk 11 oynamaya başlamış Fenerbahçe şaha kalkmıştı. Şimdi hocayı savunanlar öyle bir takım izliyorlar da biz mi göremiyoruz?  Maalesef Vitor Perreira Fenerbahçe yi çalıştırabilecek bir hoca değil. Aynısını geçen sene Hamza Hamzaoğlu için dedim. Galatasaray’ ın şampiyon olması O’nun iyi bir hoca olduğunu göstermez. Bu tavşan ve kaplumbağa hikayesi gibidir. Fenerbahçe ısrarla tavşanlık yapıyor. Tavşanlık yaptıran da malesef teknik direktördür. İddia ediyorum bu hafta Ersun Yanal’ ı hoca olarak takımın başına getirsen bu takım şampiyon olmasın Fenerbahçe’ yi tutmayacağım. Bundan büyük yemin benim için yok. Eğer Van Persie gibi bir oyuncuyu bu hoca için harcarsan FB Yandex’de ne ararsan ara kimseyi getiremezsin. Van Persie 1 tane Vitor Perreiradan 1000 tane var. Güzel günler güzel kararlar görmek dileğiyle….

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : metehan.sozugecen@abcspor.com

twitter : @metehan17

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular