https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TARLADA MAÇ…

Okunması Gerekenler

TARLADA MAÇ…

İlk yarının son maçı Malatya deplasmanı. Son senelerde kupa maçları hariç buradan galibiyet alamayan Galatasaray bu sefer nasıl bir oyun ortaya koyacaktı? Maçın özeti şudur; Bu tarlada başka da bir oyun oynanmaz. Atanın kazanacağı maç olacaktı, öyle de oldu.

Bir sahanın kusursuz olması için yıllık maliyeti sadece yüzbin TL. Oyunculara milyonlar döken kulüpler birazda oyuncu sağlığını düşünerek, sahaları bu şekilde tarla gibi bırakmamalı. Bu tip sahalarda sakatlıklar çok olur.

Galatasaray maç boyu topa sahip olup, paslaşarak kaleye kadar giden klasik santrafosuz oyununu oynamaya çalıştı ama sahada ayakta kalmak, oyun kurmaktan daha öne çıktı. Bol pozisyon göremedik, öyle muhteşem bir oyunda yoktu ama bu sahada bu kadro ile bu kadar. Babel’in son dakikalardaki golü 3 puanı getirdi.

Babel ve Arda ileride topu iyi tutup pas trafiğini yönlendiriyorlar. Feghouli’nin sakatlanıp erken çıkması zaten kısıtlı olan kadroyu daha da zora sokacak. Emre Akbaba takımın en kötüsü. İsabetsiz paslar, nerede duracağını bilememe, etkili olacak ataklarda topu kaybetme, herşey var kötü anlamda. Bu çocuk ne oldu da bu kadar kötü duruma geldi? Eminim Fatih Hoca, onu kazanmak için oynatıyor ama olmuyor.

Onyekuru, Halil ve olası transferler umarım takıma ayrı bir hava getirir ve şampiyonluk yarışını son ana kadar kovalarlar.

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular