https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

NBA GERİ SAYIM – ATLANTİK GRUBU ( ATLANTIC DIVISON )

Okunması Gerekenler

Üçüncü günde Atlantic Division takımlarıyla beraberiz. Takımlara bakılırsa benim için açıkçası en sıkıcı yazı. Çoğunlukla tanking takımları bu bölgede yer alıyor. Değerlendirip kim ne yapmış görelim.

 

*** Philadelphia 76ers:

 

76 ersSixers fanları alınmasın ama cidden ben Sam Hinkie’nin ne yaptığını anlamadım. Iverson döneminden beri (Igoudala-Holiday dönemi hariç) sürekli bir tanking durumu var. Philadelphia o kadar saçma bir kadro yaptı ki adam akıllı ilk 5 çıkartamadım. Ama Cannan-Wroten-Covington-Noel-Okafor şeklinde çıkacaklardır. Yedeklerden Stauskas, Landry, Kendall Marrshall, JaKarr Sampson, Hollis Thompson ve Jerami Grant benchten katkı vereceklerdir. Bu sene de tanking parolasıyla çıkacak olan Sixers’ta en önemli olaylar Noel ve Okafor’un gelişimi. Okafor cidden tavanı çok yüksek ama Sixers’ın en geniş rotasyona sahip olduğu pozisyonda oynuyor. Tahminice 2 yıldır sakat olan Joel Embiid draft hakları içeren bir takasta elden çıkacaktır. Yine Sixers’ı ligin dibi bekliyor.

 

*** Brooklyn Nets:

 

bogdan 100Jack-Joe Johnson-Bogdanovic-Young-Lopez şeklinde bir 5 ile çıkacaklardır. Takımın lideri Lopez olacaktır. Ne yaptığını anlayamadığım bir takım Nets. Playoffta genellikle son sıra kovalayan bir takım görüntüsündeler. Bu senede pek bir fark olacağını zannetmiyorum ama tahminimce bu sefer tutmayacaktır. Benchte yine kritik isimler var. Asıl isimler Bargnani, Robinson,Larkin,Ellington ve Hollis-Jefferson. Çaylaklarda potansiyelli isimleri var McCullough ve Hollis-Jefferson atletik ve iyi savunmacı oyuncular. Markel Brown da aynı özelliklere sahip ve 2. yılında. Çok fazla rol oyuncusu olan bir takım yıldızları yetersiz. Bu sene de orta sıra takımı olacaklardır.

 

*** New York Knicks:

 

carmelo antNew York bindi bir alamete gidiyor kıyamete modunda şu an. Carmelo parayı seçtiği bu şehirde yüzüksüz bir şekilde kariyerini sonlandıracağa benziyor. Galloway-Calderon-Afallo-Carmelo-Porzingis ilk beşi başlayacaktır. Phil Jackson’un Kristaps Porzingis üzerinde çok fazla planı olduğu belli Mudiay gibi bir yeteneği atladılar onun için. Ama bu proje Carmelo’nun yüzük şansını fazlasıyla baltalayacaktır. Bench için yine etkili bir çaylak Jerian Grant şutu olmasa da iş yapacaktır. Yanında Kyle O’Quinn, Robin Lopez, Cleanhtony Early, Kevin Seraphin ve NBA’de son şansına sahip ikinci sıra seçimi Derrick Williams katkı vermesi planlanan oyuncular. Burada da tutunamazsa deniz aşırı basketbolu Williams için tek adres olacaktır. Bu sene playoff yapabilecek bir kadrosu yok Knicks’in tanking ve 2016 FA dönemini bekleyeceklerdir.

 

 

*** Boston Celtics:

 

boston celtics 100Tanking döneminde bile 7. sıradan playoff yapan Celtics bu sene aynı hedefle yola çıkacaktır. Draft haklarını takas veya normalde kullanmaları muhtemel. 2016 yazında hamle kovalayacaklardır. Smart-Bradley-Turner-Sullinger-Lee 5i muhtemel gibi gözüküyor ama Sullinger ve Lee’nin aynı anda sahada olması pota altını kevgire çevirebilir. Amir Johnson savunmada etki için sıkça kullanılacaktır. Jae Crowder, Tyler Zeller, Olynk ve Perry Jones yedekten önemli katkı verebilecek isimler. Ama ilk 5 oyuncusu kalitesindeki Issiah Thomas bu konuda en büyük alevi getirecek. Boston’un bana kalırsa yapılanma adında doğru yolda olduğunu söyleyebilirim.

 

*** Toronto Raptors:

 

raptorsSonunda yapılanma içinde olmayan bir takım analizine gelebildik. Lowry-DeRozan-Carrol-Patterson-Valencunas şeklinde maça başlayacaklardır. Lowry ve DeRozan bu takımın ana kaynağı. Terrence Ross’un o çıkışı yapamaması yeni bir SF transferine yol açtırdı takımı. Patterson da Amir Johnson gidince ilk beş yerini sağlamlaştırdı. Valencunas cidden yüklü bir kontrat aldı, hakkını verecek mi belirsiz. Oyununun üstüne kattığı pek bir şey yok. Bench katkısı çaylak Delon Wright’tan gelebilir. Akıllı bir oyuncu Wright bu takıma akıl katabilir ki geçen sene eksikleri vardı akıllı oyun, doğru oyun konusunda. Scola,Ross, Bennet, Biyombo, James Johnson, Cory Joseph kenardan gelen oyuncular olacak. Bu sene daha bir gelişmiş Kanada ekibi. Playoffta sürpriz yapabilecek potansiyele sahipler.

ATALAY KUTLU

mail : atalay.kutlu@abcspor.com

twitter : @AtalayKutlu

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular