https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KAFKAFIN BOĞAZ SEFASI

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYANMaç seçme konusunda uzman olan ve bu maçı seçmeyen Ergin Ataman ile aklı ya Moskova’da veya dünkü Fenerbahçe derbisinde, olmadı hafta sonu oynayacağı Partizan macinda olan  öğrencileri, özellikle Cska katili Zoran eski bebek yüzlü zararsız, kabasakal Malik de bildiğiniz tuzsuz ekmek haline dönüşünce, meydan bu tip maçların hastası Bobby Dixon’a kaldı ilk yarıda…

Ben, pota altını cimbomun bu sene bu kadar rakibe teslim ettiğini bu sezon hatırlamıyorum! Ilk çeyrek sıfır hücum ribaundu aldılar. Zoran ise potaya bakmadı bile ve ilk şutunu 11. dakikada atabildi. Drogba bile dün bu dakikaya kadar kaleyi bulan bir sut çekmişti ezeli rakibine karşı, ilk yariyi sıfır çekerek tamamladı birçok kişi gibi, Akkaş ve sakatliktan donemeyen Ersin de dahil siftah etmediler. Galatasaray boyalı alani adeta dingo’nun ahırına döndü.

tbbl2Ilk 3’lüğünü, 11. dakikada Sinan Güler’le, ilk hücum ribaundunu 13.dakikada aldı Galatasaray LH. Ilk çeyrek 12-17 Pınar Karşıyaka üstünlüğü ile geçildi. 14. Dakika 20-20 olan skor devre 32-35’di. Ve kontrol hep kaf sin kaftaydi. Furkan bir ara Moskova’dan döner gibi oldu derken 3. faülü aldı, kabasakal ve Ender’i davet etti Abdi İpekci’ye fakat takımın geri kalanının maçı almaya niyeti yoktu!
Carlos olmayınca alley-oop bile yoktu, sazı eline alan Dixon 21 sayi, son bölümünde yüksek yüzdeli atan Mancınıkçı Diebler 17, pota altının ve Furkan yokken göklerin mutlak hakimi Batiste 13 attı.
Oysa 2. yarıya hafif kipirdayarak 6-0 başladı cimbom ama her atağına karsilik geldi yakadan!
Bugun bu işin olmayacağı yıllardır faul kaçırmayan Zoran’in faul kaçırmasi ile belli oldu, hem de yemin ederim 2 tane üst üste..
Son dakikaları müthiş çekişme icinde geçen fakat hep Karşıyaka’nin üstünlüğü ile geçilen,  son saniye 3’lügünü Sinan Güler kacirinca Pınar Karşıyaka hak ettiği bir galibiyet almış oldu. 70-72.

tbbl3Galatasaray Liv Hospital cephesinde, Ender 15, Malik ve Furkan 13’er, son saniye galibiyet atışını kaçıran Sinan 10 sayi attı.  35.5 ta Dixon macin yıldızı olup 21 atarken, gözümüze çarpan Can Altıntığ 11’le yerli oyuncuların gururu oldu.
Bu arada cuma akşamı ölüm kalım maçına cikacak cim bom umarım 4 günde kendine gelir, zira aksi halde bu macera burda biter bizden söylemesi…
alen.osepyan@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular