https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KAZA DEĞİLMİŞ

Okunması Gerekenler

KAZA DEĞİLMİŞ

Birinciysen birincisindir, değilsen hiç birşeysindir..

Bu ligin birinci gerçeği bu. Belki de ülkenin gerçeği.

Bu ligin bir diğer gerçeği de ligin en az 20 maçında kapalı savunmaları aşmakla uğraşırsın, o yüzden transfer politikanı ona göre şekillendirmelisin, dar alan oyuncusu da pahalı oyuncudur, görüyoruz ki yine büyük hatalar yapılmış transfer politikasında.

3 maçta alınan 3 galibiyet, daha doğrusu pozitif puan durumunun baskısı altında geçen hafta bardağın boş tarafını dile getirmedik ama kötü sinyalleri de almıştık, kaza dedik geçtik ama bugün anladık ki kaza falan değilmiş.

Bir kere şunu söylemem lazım, Fenerbahçe şampiyon olacaksa sistemiyle şampiyon olacak, presiyle ve coşkusuyla şampiyon olacak. Bugün Fenerbahçe o coşkusundan ve presinden biraz uzaklaştı, yediği golü de çıkaramadı hatta net pozisyon üretemeden de sahadan mağlubiyetle ayrıldı..

Pereira sistem hocası, lafım yok ama egolu ve inatçı bir hoca ve takıntılı, bu konuya birazdan ışık tutacağım..

Avrupa’dan yorgun döndüler, Valencia ve Mesut yedekti, Rossi de yedek başladı, Pelkas tercihini de yadırgamadım ama Muhammed tercihini anlamıyorum. Evet, Muhammed sırıtmadan oynuyor, Fenerbahçe’de oynadığı için sırıtmadan oynadı bugüne kadar, galip takımda oynadığı için sırıtmadan oynadı, ligin alt sıralarında mücadele eden bir takımda oynayamaz, yeterli değil. U19 millî maçta seyrettim, çok kötüydü. Boluspor’un yedeği ilk 11 oynuyor, ligin starı, asist ve çalım kralı Burak Kapacak kadroya giremiyor. 2 maçta Bursaspor taraftarının yıldızı olan, tribünlere üçlü çektiren İsmail Yüksek apar topar gönderildi kamptan.

Ne diyelim? Vardır bir bildiği..

Fenerbahçe maça gerçekten çok temposuz başladı, geçmiş yıllardan aşina olduğumuz yavaş bir futbol, yan pasla geçen bir 45 dakika izledik, yazacak tek kelime yok..

İkinci 45 dakika daha farklı olur dedik, Valencia ve Rossi girdi oyuna ama Osayi ve Pelkas dışarıya alınmıştı. Kilit açman gerekiyor, Pelkas neden alındı merak ettim, hadi diyelim hazır değil, Osayi neden dışarı alındı, bence o kadar kötü değildi, kötü olan Muhammed’ti..

Mesut ve Novak hamlesi geldi, Pelkas çıkıp Mesut girse anlarım hatta Mesut’la başlamak lazımdı ikinci yarıya, orayı da çözemedim..

Novak’ın oyuna girme sebebi de anlaşılabilir değildi. Serdar Aziz çıksa, Novak girse geri üçlüye, belki.

Her neyse. Hiç bir değişiklik ne oyun ritmine ne de pozisyon zenginliğine katkı sağlamadı.

Bugün Fenerbahçe temposuzdu, iştahsızlık dedim ama Başakşehir de maçı çok ister bir görüntü içinde değildi. Geçen sezondan süre gelen kapalı defanslara karşı pozisyon bulma sıkıntısının bu senede devam edeceğini ve puan kayıplarının tekrarının yaşanacağını gösteren bir maç oldu, umarım yanılırım..

Bireysel performans olarak Kim Min Jae ve Szalai çok iyi bir ikili. Serdar Aziz gol dışında iyiydi, elini kaldıracağına hamle yapsa golü önler miydi, bilmiyorum..

Max Meyer ilk kez 11 başladı. Çekingendi, ön libero gibi oynadı ama modern futbol prensiplerinin gereğini yaptı, hiç bekletmedi ayağında topu, güzel bir ışık aldım..

Berisha bence tutmayacak. Rossi’nin de sorunu fizik her ne kadar kumaşı çok iyi olsa da..

Ferdi çok iyi niyetli ve çalışkan, Osayi de öyle. Sistemin en kilit iki oyuncusu bu ikili, bence ikisi de yeterli gelmez, uzun maratonda yedekleri bile yok..

Başka ne yok? Santrfor yok..

Getirin lan oradan bir Helsinki, Valencia show yapacak diye espri yapmıştım, hala aynı fikirdeyim. Çok iyi oyuncu ama dar alanda etkisiz ve hava topu yok.

O yok, bu yok. Nasıl olacak bu iş? Niye alındı bu oyuncular, onu da bilmiyorum ama bir şey biliyorum ki Pereira aldırdı..

– Vardır bir bildiği..

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunboMonte1907

Son Haberler

FENERBAHÇE GİBİ

Önce kızlarımızı kutlamak istiyorum. 2 sene üstüste Euroleague şampiyonluğunu kazanan kadın basketçilerimize ve böylesine yetenekli ve karakterli oyunculardan oluşan...

Benzer Konular