https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KARANLIKTAN AYDINLIĞA

Okunması Gerekenler

KARANLIKTAN AYDINLIĞA

Kapkara bir haftaiçi savaşından sonra, kendi sahasına maça çıkan Beşiktaş’ta akıllar belli ki hala hafa içinde kalmıştı. Klasik bir Beşiktaş başlangıcı yapamadıysa da skora çok çabuk ulaştı. Ama tedirginlik her köşeden okunabiliyordu. Deplasmanlarda son haftaların kötü takımı Malatya, bu maça başka bir türlü motive çıkmış görünüyordu. Çıkıp sahaya oyun yapıp, puan mücadelesi yapan takımları çok seviyorum. Ama maç 0-0 veya 1-1 iken sürekli yerlerde sürünen, skor terse dönünce de, saatleri gösteren futbolcuları görünce ifrit oluyorum.

Yahu zamanımı ve paramı ayırmışım, ne çalıyorsun hakkımı? Küme düşmeye oynasan, mutlak bir puana ihtiyacın olsa biraz olsa anlarım ama, belli ki niyetin futbol oynamak falan değil. Ayıp ayıp. Bu takım sana sahasını açtı oyna diye. Belki de süper ligdeysen bunda Beşiktaş’ın da katkısı var. Ama sen futbol dışında herşeyi oyna. Bir puan alsan aferin mi alacaksın? Yazık, yazık. Maaş aldığı camiaya değil, geldiği camiaya hizmet edenlere de saygım yok.

Maçın hakemi de çok kötüydü. Quaresma’ya yapılan öldürmeye teşebbüs hareket, sarı kartla geçiştirildi. Aynı hareketi Quaresma yapsa, tüm sosyal medya çalkalanıyordu. Ama kötü düdük atamadı oyundan Murat Yıldırım’ı. Oysa 50. dakika 10 kişi kalacaktı Malatya. Haliyle sadece rakip onbiri değil, sahadaki hakemi, saha dışındakileri de yenmek gerekiyordu her zamanki gibi.

Orta saha adeta hiç işlemiyordu. Ama bir sol kanat vardı ki, yıllardır böyle kötü sol kanat görmemiştim. Babel’in inanılmaz kötü futbolu, her topu ya ezmesi, ya da rakibe kaptırması yüzünden Beşiktaş Babel çıkana kadar, onun kaptırdıkları topu toparlayabilmek için boşuna efor sarf etti. Ne zaman Babel çıktı, Lens’in girmesiyle sol kanat çalışmaya başladı. Sağda Quaresma, her zamanki Quearsma gibi oynayıp, sol kanat da adam gibi işlemeye başlayınca, Made in Brasil bir golle kilitlenen maç açıldı.

O ana kadar vasat görüntü çizen Talisca, Adriano’ya orta sahadan uzun pasla buluşturdu, ve kendi topuna koşup klasik kafasını çalıştırdı ve iş bitti. Talisca ligde 7. kafa golünü attı. Avrupa ve diğer maçlarla bir sezonda 10 gol falan attı. Ligimizde kafa golü deyince uzak ara akla gelen isim oldu. Üstelik tüm santraforları da sollayarak.

Güzel oyununu, mükemmel bir frikikle bitiren Queresma, bir önceki frikiği Talisca’ya bıraksa belki de bir gol daha izleyecektik.  Sol cepheden Q7, sağ cepheden Talisca kullanmalı artık frikikleri.

Netice itibariyle yarışa sımsıkı tutundu gene Beşiktaş. 82. dakikaya kadar, Istanbul’un bilimum köşelerinde ellerini avuşturanların bu haftalık da ümidini kırıverdi. Şampiyonlar ligine katılmak Beşiktaş’ın elinde, Şampiyonluk için ise başka dolaplar var zaten.  Haftayı bekliyoruz artık.

Hafta içi ise 3-0 Beşiktaş lehine tescillenecek bir toplantı var. Kumpas zırvalıklarını dinlemeyin, çakmağı atan adam üç yıllık kombine sahibi çıktı. Dünyanın her yerinde çıkacak sonuç bellidir. Olur da, gene hukuk ayaklar altına alınır, başka bir sonuç çıkarsa, hafta içi bir yazıyla daha burada olacağım. Ama umarım ilk yazım Galatasaray maçı yazısı olur.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cuneyd.yuzak@abcspor.com

twitter: @cyuzak

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular