https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KADIKÖY’DE 5 ÇAYI

Okunması Gerekenler

KADIKÖY’DE 5 ÇAYI

Pavese der ki; kadınlar kendilerini güçlü olanlara bir eşya, güçsüz olanlara ise bir idol gibi sunarlar. Tıpkı Federasyonun hakemleri gibi.

Dakikalarca pozisyon inceleyenler, gururla cebinden kart çıkaranlar dün gece yine özel şoför gibi ceket ilikleyip kapı açtılar, el pençe divan ayakta beklediler, detaya girmiyorum Türkiye’nin en ünlü hakemleri denilecekleri demiş zaten..

Ben çok az hakem yazarım, bu konuda eleştiri de alırım ama bugün böyle başlıyorum yazıya. Ve bundan sonra Galatasaray’ın maçlarını izlememe kararı aldım.

Hele ki Mertens ve Torreira kadroda ise kesinlikle izlemem, midemi bulandırıyorlar.

İsmail Kartal’ın Fenerbahçe için yeterli bir hoca olup olmadığı konusunda hala net değilim hatta sınavı da bugün başlıyor fikstür itibariyle ama şu bir gerçek ki Mertens ve Torreira bu hareketleri İsmail Kartal yönetiminde yapamaz..

Haklı bir yenilgi haksız bir galibiyete her zaman yeğdir.

Karizması olmasa da, CV’si boş da olsa İsmail Kartal da Okan Buruk’a yeğdir diyerek maça giriş yapayım.

Antalyaspor bir ders verdi bu stadyumda. Dersi alan İsmail Kartal olmuş. Fenerbahçe’yi hücum presle zor duruma düşürmek mümkünmüş, Nuri Şahin’den başka bunu deneyen olmadı ya da İsmail Kartal buna fırsat vermemek için önde presle başlıyor ve Djiku’suz da oynamıyor..

Fenerbahçe bugün çok erken bir gol buldu Szymañski’yle ama bu gol Fenerbahçe’nin oyun anlayışını değişitirmedi, kale sahasında prese devam edip rakibi bunaltmaya devam ettiler, kalelerinde sadece 1 pozisyon verdiler, Dzeko’nun atamadığı 2 müsait pozisyon dışında gol bulamadılar 43.dakikaya kadar, 43’de Dzeko’nun attığı golü ise uzuuun incelemeler sonunda VAR’da iptal ettiler.

Diyecek bir şey bulamıyorum, Ali Koç’un işi çok..

Oyuna gelince Kadıköy’de oynuyorsun, coşkulu seyirci vardı, takım da çok coşkuluydu, çok da gol aradı ama rakip çok gömülmek zorunda kaldı, etten duvar tabiri uygun düşer. Bu etten duvara takılan toplarda da Rize’nin kontraya çıkmasına da izin vermediler, kompakt bir görüntü verdiler, defans biraz fazla öndeydi ama bu riski alacaksın elbet..

Dzeko orta sahaya gelip top alıyor ve geriden oyun kurmada çok yardımcı oluyor ve alan açıyor, bu çok kıymetli ama bazen dar alanda fazla topla oynadı, bilek çabukluğu eskisi gibi değil, buna dikkat etmesi lazım..

İrfan Can da ilk yarıda etkisizdi, ağır kaldı, o kanat kullanılamadı..

İkinci 45 dakika sahanın kötüsü İrfancan’ın golüyle başladı, Fenerbahçe hakettiği golü buldu, bu gol İrfancan’ı da morallendirdi, harika bir asist yaptı Dzeko’ya ve 60.dakikada iş tamamen bitti..

Rölantiye aldı Fenerbahçe oyunu, o rölantide de Tadić ve King’in golleri geldi ve skor düz hesaba bağlandı..

Fenerbahçe bugün yine büyük takım gibi oynamaya devam etti, pres yapmaktan hiç vazgeçmedi, hedefe doğru adım adım gidiyor, maşallah demek düşer sadece.

Maçın adamı bence Tadić’ti, Alex’in sol kanat oynayanı, araya salıyor ve yetiyor. Bugün 1 asist 1 golü var ama her maç 3-4 asist potansiyeliyle oynuyor, atan yok.

Dzeko çok iyi santrfor ama bugün biraz fazla topla oynadı..

Szymanski artık daha 8’e yakın oynuyor, iyi de pres yapıyor, onu da çok beğendim bugün yine..

Ferdi de çok iş yaptı, Osayi daha sade oynasa daha başarılı olacak bence..

İsmail Kartal’ın takımı tam gaz gidiyor, nazar değmesin ama Mert Müldür’ü daha fazla kullanması lazım, bugün oynattı ama her maç süre almalı..

Kent bir kalemde silinip atılacak bir oyuncu değil. Kent iyi profesyonel, ben olsam çekip giderim..

Skor 5-0 ve hakem mi konuşacağız? Valla hakem konuşmak lazım yine. Dzeko’nun golünü iptal etmek ayıp, Tadić’in pozisyonu da penaltı..

Neyse, skor çok güzel, gündüz maçları hep sürprize gebe ama ikidir Fenerbahçe rahat geçiyor, arkanıza yaslanın, çayınızı için..

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

 

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular