https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KADIKÖY RUHU

Okunması Gerekenler

KADIKÖY RUHU

*Esnek çalışma saatlerine uygun (İşe geliş saati sabit, çıkış saati ve çalışma günleri belirsiz)

*Ekip çalışmasına yatkın (Egosuz, söz dinleyen)

*Seyahat engeli olmayan, tercihen bekar (beğenirsek asılabiliriz, seyahat de bahanesi olur, muhafazakar aile kızı lazım değil)

Yeni mezun ve yetiştirilmek üzere (Maaş bütçemiz dar, verebileceğimiz ücret asgari ücret ve dengi, o da bonuslarla)

*PREZANTABL takım arkadaşları arıyoruz şeklinde Tırışka firmaların çerçeveli iş ilanları olurdu bir dönemler.

İşte oradaki Prezantabl kelimesi çok önemliydi, diksiyon ve fizik olarak markayı temsil edebilecek nitelikte olmak demekti, aranılan pozisyon yükseldikçe bu kriter daha da önem kazanırdı, neden diyorum bunları?

Birbirine özellik ve kalite olarak çok benzeyen saçma bir futbolcu koleksiyonundan ideal bir 11 çıkarmak ve istikrar yaratmak ancak sezon sonunu bulur, son virajda 6-7 maç kazandı diye aldanmayın, İsmail Kartal’la olmaz, hocaların feriştahı olsa yine olmaz, bir kere Prezantabl bile değil, ağzını açtığı anda, bitiyor, Fenerbahçe markasını temsil etmez, artı Anadolu kulüplerinde bile iş bulamıyor, CV’si boş, hem futbolculuk hem de hocalık kariyeri olarak. Maça gireyim şimdi:

Geçen hafta oyuna girip maça 1 gol ve 1 asistle tesir eden bir çocuk var, çocuğu oynatmıyorsun, Irfan ve Mesut sahada.. Forma adaleti bu mu? Sorsan koruyoruz diyecek, sert maç diyecek, zor maç diyecek? Ben yemem.İrfancan 1 gol bir asist yaptığı maçın ardından yedek kalmaz. Önce bunu yazayım..

Osayi sağ bek, bence mevkisini buldu..1.90 mt boyunda bek olmaz, Szalai de geçici ama fena oynamıyor.. Zajc- Crespo da iyi, ben bu takımda Mesut’a yer bulamıyorum, kalite olarak itirazım olamaz ama ruh olarak önümüzdeki sezonun genç ruhuna uygun değil. ,

Konya taş gibi takım, biliyoruz zaten, oyunu ikinci bölgede kabul edip defans arkasına adam kaçırmak gayesiyle çıkmışlar, top Fenerbahçe’de kaldı ama alanı iyi parsellediler, 16.dakikadaki Osayi’nin pozisyonu dışında, bir de Mesut’un vuramadığı var net pozisyonvar, bunarlın dışında pozisyon vermediler, defans arkasına attıkları her topu da Kim Min Jae süpürdü. Sıkışık bir maçtı, gol gelecek gibi bir hava yoktu, oyun Fenere bakıyordu ama taç atışından gelen enteresan bir pozisyonla Fenerbahçe 1-0 geriye düştü ilk yarıda..

Kim Min Jae v Crespo’nun çok dikkat çektiği ilk yarıda Mesut ve Irfan beklenen katkıyı yapamadı, oyunu da ağırlaştırdılar, kapalı defans arasında da Rossi kayboldu, Serdar da tüm iyi niyetine rağmen etkisiz kaldı, kalitesi yetmedi diyeyim, pas opsiyonları ve şut tercihlerinden o iş anlaşılıyor maalesef.

İkinci 45dakikaya Pelkas –Mesut değişikliği ile başladı İsmail Kartal, doğru bir hamle, belki baskı var üstünde bilmiyorum Mesut’la olmayacak, ısrarın lüzumu yok. Bence bu lige o da uygun değil, bu kadar yavaş oynanan ligde hangi sprinter kanat oyuncusuna pas atacak?

Fenerbahçe baskıyı artırdı bu yarıda, Özellikle Pelkas’ın ortadan taşıdığı toplar pas opsiyonlarının artmasına sebep oldu, sağlı sollu atak denemeleri başladı, orta sahadaki tüm reboundları da Fenerbahçe kazandı, bariz demek belki abartı olur ama pozisyonalr peşpeşe gelmeye başladı, İrfancan’ın serbest vuruşunda kalecinin çelmeye çalıştığı topu Koreli topu boş kaleye göndererek skoru eşitledi..

Konyaspor ofansta çok silik bir görüntü çizdiği ikinci yarıda biraz daha öne oynamaya çalıştı golden sonra, Fenerbahçe baskısının azalmasında Szala’inin oyundan çıkmasının da bir etkisi oldu elbet ama seyircisinin müthiş desteğini alan Fenerbahçe Pelkas’ın 84’te attığı nefis golle maçı kazanmayı bildi..

Öncelikle futbol seyirciyle güzel ve Fenerbahçe futbol takımının en önemli silahı da seyirci, stad dolamaya başladığı günden bu yana Fenerbahçe başka oynuyor. Bazı oyuncular inanılmaz bir mücadele ruhu ortaya koyuyor, Kadıköy ruhuna eşlik ediyor.. Başta Crespo ve Kim Min Jae, hemen arkasından Rossi, Osayi, Serdarlar ve Szalai ve bugün de Pelkas. İşte özlenen ruh ve bu oyuncuların yaşları da çok genç Serdar’lar hariç, umut saçıyor, Kadıköy ruhu demek istiyorum maçın başlığına..

Bir paragraf açmasam olmaz, Crespo, Crespo, Crespo. Portekiz Milli Takımı’na oyuncu hediye edeceğiz, o nasıl bir enerji, o naıl bir çabukluk, o nasıl bir pozisyon hassasesiyeti? O ara paslar ne güzel, o asist ne güzel?

Kim Min Jae için konuşmaya gerek yok, Dünya starı benim gözümde, çok büyük kulüplerde izleyeceğiz..

Keyif veren bir maç oldu, İkincilik yolunda çok önemli ir 3 puan, önümüzdeki sezon için umut verici bir karşılaşma ve Kadıköy ruhunun geri dönüşü. Herkese keyifli ve mutlu bir hafta diyorum..

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular