HAY BELÖZOĞLU KADAR ….. !!!

METEHAN SOZUGECENOkuyunca başlığı, eminim ki çok değişik duygularla atladınız yazıyı okumaya… Çünkü sizin de hoşunuza giden bu ifadeler, nefretler , küfürler. Çünkü maalesef hepimiz bununla beslenen bir toplum olduk!

 

EMRE MELO1Olay çok taze, Fenerbahçe düşmanları yatıp kalkıp Emre’ye küfür ediyor, yaptıkları şöyle böyle, ırkçı, provakatör, terbiyesiz vs.. gibi eski defterleri açarak Fener’ e nerden ne kadar vursak kardır mantığında hareket ediyor. Öncelikle kendi fikrimi söyleyeyim; Emre’nin küfür etmesini, agresif olmasını kesinlikle tasvip etmiyorum. Bununla birlikte Emre’nin son aldığı cezadan bu yana da hareketlerini çok frenlediğini gözlemlemekteyim. Taaa ki Bilic e kadar! Burada önceki hareketlerini düşünerek yorum yapmayın, koskoca liderler bile kandırıldık , hata yaptık diyebiliyorlar. Beşiktaş maçında Fenerbahçe kendi içinde büyük bir sorun yaşarken olaya müdahele eden Bilic ‘e (pardon Hz.Bilic demem lazım ki çünkü maçtan sonra gözlemlediğim kadar kendisi peygamber mertebesinde bir insanmış.) küfür etmiş. Peki bu Bilic ilk maçta ne yapmış Olcay kırmızı kart görünce? Kendi acizliğini gizlemek için potansiyel tepki veren Emre’yi kışkırtarak oyundan attırmak için çaba sarfetmiş.

 

terim gokhan toreOlayın diğer kısmı, magazin sayfalarının vazgeçilmez Beşiktaş başkanı, geçen sezonda oynanan Beşiktaş Galatasaray maçında, Dany’nin klasik Galatasaray’a bedel ödemek zihniyetindeki ‘şaibe kokan’ futbolcu mantığında penaltı yaptırmasına, Melo’nun iki eliyle (futbolda koyduk mu anlamına gelen) hareketlerine onun hakkında yorum yapmam diyerek konuşmamış ama Emre için durmadan konuşmaya başlamış. Bunun sebebi basit; stadı yaptırmak için biat ettiği zümre Fenerbahçe düşmanı olduğundan rahat konuşabileceğini düşünmesinden kaynaklanmış ya da kendi içindeki Fenerbahçe nefreti, düşmanlığından!

 

terimPeki sevgili Beşiktaşlılar, yine haklısınız bence de Emre küfür etmeyip, biricik futbolcunuz Gökhan Töre gibi kafasına silah dayayıp Bilic’i tehdit etseydi de tüm Türkiye nin takdirini kazansaydı susacak mıydınız? Bence meşhur İsviçre rezaleti ve kameralar önünde onu çekme bunu çek diye bilmemneresini gösteren bir adamın , genç oyuncusunu tokatlayan ve bunu çok normal birşeymiş gibi anlatan, zamanın doping dedikoduları ile çalkalanmış insanın milli takımlarda hocalıklarını sindirebildiğinize göre onu da sindirirdiniz.

Bu yüzden bu işi Emre düşmanlığından çıkarın da dönüp herkesin aynaya bakmasını sağlayın. Bir parça da olsa utanmanız varsa!

metehan.sozugecen@abcspor.com