https://secureservercdn.net/45.40.150.47/48c.6e4.myftpupload.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FORVETSİZBAHÇE

Okunması Gerekenler

MUCİZE ADAM ROMAIN GROSJEAN

MUCİZE ADAM ROMAIN GROSJEAN Bugün belki de F1’in son 10 yılının en korku dolu anını yaşamış bulunmaktayız. Bahrain GP’sinin henüz...

LİGİ TANI(MA)YAN EROL BULUT

Ligi tanı(ma)yan Erol Bulut Tüm hafta boyunca nasıl farklı kazanırız diye düşündüğümüz bir maç sonunda hezimete uğradık. Bravo Sergen Yalçın. Fenerbahçe...

YERLİ VE MİLLİ MARADONA

YERLİ VE MİLLİ MARADONA Hafta içinde Maradona’nın ölün haberini duyunca futbol sevgimi perçinleyen küçük dev adamın bende bıraktığı anılar bir...

FORVETSİZBAHÇE

Parayla saadet olmaz, para her kapıyı açmaz vs gibi safsatalar biz fakirler için uydurulmuş birer teselli, bir nevi terapi de demek mümkün.
Zenginler şunu iyi bilir ki parayla her iş hallolmaz. Bir iş parayla hallolmuyorsa daha çok parayla mutlaka hallolur..
Ali Koç da bu bunu çok iyi biliyor ve eksik gedik bırakmadan takviyeler yaptı, hiç bir kulübün harcayamadığı parayı harcadı ve hemen her şey yolunda görünüyordu ama Fenerbahçe bugün kendi sahasında beklenmedik bir mağlubiyet almasının haricinde öyle bir oyun ortaya koydu ki, bu kadar övdük acaba rakipler mi kötüydü dedirtti neredeyse.
Fenerbahçe’de çok tartışılan iki konu vardı, biri Ozan ve Sosa ikilisinden birinin yerine Pelkas’ın orta sahada görev alması gerektiği konusu diğeri de pivot santrfor noksanlığıydı.
Bugün Sosa sakatlığı sebebiyle yoktu, kimsenin gönlü kırılmadan Gustavo-Ozan-Yunanistan orta üçlüsünü görme fırsatı buldu Erol Bulut ama ne anladı, bilmiyorum tabii.
Santrfor sorunu ise transfersiz çözülmez. Ben olsam Kemal Ademi’ye 2 maç şans veririm, kalitesi yetersizse Cisse’yi 11’e yazarım, bu iş biter.
Fenerbahçe geçen haftaki performansından çok uzakta bir futbol sergiledi ilk yarıda diye düşünürken ikinci yarıda gelen Erol Bulut hamleleriyle Fenerbahçe adete stop etti ve herkesi şaşırttı.
Önceki haftaya kıyasla öndeki bunaltıcı baskıyı göremedik, önce buradan başlamalıyım yazıya, Ozan’ın bir arka pozisyonda oynamasıyla alakalı bir durum da olabilir, genel bir durum da olabilir.
Erol Hoca Sosa’nın yokluğunda Thiam’ı sol kanatta tercih etmiş, sağda panik Valencia, ileride Samatta vardı ya da Samatta yoktu, yorum sizin.
Bu üçlüyle ancak havanda su döversin. Thiam’ı tercih etmek bence yanlış, Fenerbahçe seviyesi futbolcusu değil, Samatta santrfor bile değil, tek top tutamıyor. Üstüne bir de pres yapmayınca rakibe de zaman kazanma şansı veriyorsun, bu şekilde gol bulamazsın.
Fenerbahçe’de kreatif işler yapabilecek bir tek Pelkas var, biraz da Ozan. Zaten sayılmayan gol de Pelkas’ın ayağından geldi, bir kere de Ozan yokladı, başka da pozisyon yoktu ilk yarıda.
Caner şu kadar orta yaptı, bu kadar orta yaptı falan diyorlar, gerekli, gereksiz her yerden orta yapıyor. Kafa vuracak adamı olmayan takım neden bu kadar orta dener, onu da anlamış değilim. Gökhan zaten hiç bir zaman iyi orta yapabilen bir oyuncu değildi, hiç bir ortası isabetli olmadı, boş boş ortalarla geçen bir ilk yarı oldu.
İlk 45 dakikada Konyaspor’lu oyuncular iki kere de Fenerbahçe defansı arkasına sarktılar, bu da çok şaşırtıcıydı, mutlaka devre arasında tedbiri alınır diye düşündük ama Fenerbahçe ikinci yarıda da benzer pozisyonları verdi, iki de gol yedi.
İkinci 45 dakika Thiam-Perotti değişikliği ile başladı. Fenerbahçe biraz daha istekliydi, en azından bir gol bulabilecek bir havadaydı ama ardından gelen Cisse-Pelkas değişikliği Fenerbahçe’yi tamamen durdurdu ve ardarda gelen 2 gol de maçın kaderini belirledi.
Bilic der ki, arka tarafı çok çalıştırırsın, ön tarafa alışveriş yaparsın, tamamen katılıyorum.
20 transfer yapıldı, pek çok taraftar bu durumdan çok memnundu, erkenden şampiyon ilan edenler bile oldu ama ben dahil pek çok taraftar ön tarafın yetersiz olduğundan bahsetti, pivot santrfor şart dedi, bu bir kez daha anlaşıldı.
Perotti henüz hazır değil ama Valencia, Thiam, Sinan’dan hiç biri aranan kan değil, bir tek Ferdi var futbol dilini beğendiğim, onu da hoca oynatmıyor.
Samatta santrfor bile değil, başka bir puzzle’ın parçası, transfer yanlışının ağa babası.
Fenerbahçe’nin en kreatif oyuncusu Pelkas, Samatta’yı takımda tutmak için her maç Erol Bulut ikinci yarıda oyundan alıyor, ne zaman uyanacak merak ediyorum gerçekten..
Bu takıma gol sorunu için Novak alındı, hiç beğenmesem de Mert Hakan diye bir adam alındı, kadroya dahi giremiyorlar, ilginç. Şöyle ilginç, Thiam oynuyorsa olmamaları ilginç..
Erol Bulut kendisi hakkındaki soru işaretlerinin altını bir kez daha çizmiş oldu bugünkü tercihleriyle.
İyi bir tarafı var, inatçı değil. Umarım yenilen iki gol, Pelkas ve Samatta sorunlarıyla ilgili bir takım kararları bu hafta verir.
Lig uzun maraton,puanlar kaybedilir, kazanılır, önemli olan dersler çıkarmak. Erol Hoca gerçekten iyi bir hocaysa da bu sorunları çözer.
Ee, ne demişler, dalgasız denizde herkes kaptan.
Pelkas’ın attığı gol öncesi verilen handball kararını yanlış buldum ama iyi süzemedim. Kötü oynanan maçlardan sonra hakem konuşmayı da sevmiyorum.
Ne diyelim başka? İyi oyna canımı ye..

mail : bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

MUCİZE ADAM ROMAIN GROSJEAN

MUCİZE ADAM ROMAIN GROSJEAN Bugün belki de F1’in son 10 yılının en korku dolu anını yaşamış bulunmaktayız. Bahrain GP’sinin henüz...

LİGİ TANI(MA)YAN EROL BULUT

Ligi tanı(ma)yan Erol Bulut Tüm hafta boyunca nasıl farklı kazanırız diye düşündüğümüz bir maç sonunda hezimete uğradık. Bravo Sergen Yalçın. Fenerbahçe sezon başında neden Erol Bulut...

YERLİ VE MİLLİ MARADONA

YERLİ VE MİLLİ MARADONA Hafta içinde Maradona’nın ölün haberini duyunca futbol sevgimi perçinleyen küçük dev adamın bende bıraktığı anılar bir film şeridi gibi gözlerimin önünden...

DERS GİBİ HAFTA

Fenerbahçe - Beşiktaş maçından bir gün önce iki tane maç izledik cumartesi günü. Önce Başakşehir-Denizli oynadı. Başakşehir 3-0 öne geçince gevşedi, gençleri oyuna aldı,...

HADDİNİ BİLMEK

HADDİNİ BİLMEK Ligin gidişatını etkileyecek önemdeki derbide Beşiktaş Kadıköy'de şampiyonluğun favorisi olarak gösterilen Fenerbahçe'nin konuğuydu. Geçtiğimiz hafta oynanan Başakşehir maçına kadar yarışta hiçbir şans tanınmayan...

Benzer Konular