ÇİLE BÜLBÜLÜM ÇİLE

ÇİLE BÜLBÜLÜM ÇİLE

Dünyaya geliş amacınızın mutlu olmak olmadığı konusunda ikna olursanız her şey çok daha kolay olur, dost tavsiyesi..

Harbiden de mutluluk diye bir şey var mı o da bambaşka bir felsefe konusu ama varsa da tanımı şu, kabullenmek ve kabullenin, kendinizi helak etmeyin, bu sene de olmayacak.

Bugün Kayserispor’u Fenerbahçe geçer diyordum, geçecek ama aldatmasın bu bir ölü kedi zıplaması dedim, yine bilemedim, geçemedi Kayseri’yi.

Kayserispor kontra için gelmiş, ellerindeki malzeme buna müsait, Fenerbahçe takım savunması da buna müsait, sert oynadılar, Cüneyt Çakır kartını adeta evde unutmuş gibiydi, Zajc-Meyer-Mert Hakan orta sahasının olabildiğince öne çabuk oynadığını gözlemledik, İrfan da epey bir hava katmıştı, Fenerbahçe çok fazla sayıda hücum organizasyonu denedi maçın başında ama ceza sahasında istenen şeyler yine olmadı. Son hareketlerdeki panik, yanlış tercihler burada önemli etken. Bu iş bir noktada kalite meselesi. Ferdi’nin Perotti olması bugünden yarına olacak bir şey değil, sağ kanattaki Nazım zaten olamaz.

Kayserispor da kontradan bir kaç kez iyi geldi, Fenerbahçe orta sahası da istenen sertlikte değildi zaten. Zajc eh işte, Meyer de gölge presi yapıyor, fizik sorunu da var, maç eksiği de var, normal yani.

Berisha önde hareketli, çok istiyor ama olmuyor.

Bir duran toptan kola temas eden top bir penaltı fırsatı doğurdu, İrfancan da direğe takıldı, maç burada kırıldı..

Kayserispor kontradan beklediği golü duran toptan bulunca işler arap saçına döndü.

Ikinci 45 dakika 3 değişiklikle başladı, Pereira Szalai’yi oyundan alarak 4’lü savunmaya da döndü, Pelkas’ı da oyuna alarak topu vermemeyi hesapladı, yalnız kalan Berisha’nın yanına bir de Serdar Dursun takviyesi yaptı, istediğini de elde etti oyun olarak ama 3 kez direğe takıldı, 85.dakikadaki Zajc’ın ve son dakikada Mesut’un attığı penaltı golü galibiyete yetmedi..

Maçın genel özeti bu. Detaylar ise şöyle. Futbolda klişe bir söylemdir, atanın ve tutanın iyi olacak, ikisi de yok. Berke Antwerp maçında kornerlerde tuhaf işler yapmıştı, bugün patladı. Altay ondan iyi ama o da kötü kaleci, bu kalecilerle şampiyon olamazsın.

Ali Koç bugün istifaya davet edildi yine, bir tane marka golcü alsa bu kadarını yaşamazdı ve yaşatmazdı.

Pereira’nın bildiği farklı bir şey olmadığı konusunda sanırım herkes hemfikir artık. Fazlası yok, eksiği var. Antwerp maçında hasbelkader doğru bir kadro çıkardı, bugün yine değiştirdi. Ferdi sola geçmişti, Nazım Sangare saçmalığına yine devam etti, maçın en iyisi Sosa yoktu. Zaten ikinci yarıya 3 değişiklikle başlıyorsan baştan hata yaptığının ispatı. Bir de sana gol lazım, takımın en skorer oyuncusunu yanında oturttu, Muhammed’i oyuna aldı..

Koskoca Fenerbahçe’nin penaltıcısı belli değil, ilk 11’i belli değil, bu nasıl bir hoca? Berisha dururken İrfan mı atar o penaltıyı?

Pereira sezonu çıkaramaz ama Ali Koç’un hoca bulması 6 ay alır ama ben olsam devam etmem, Tahir Hoca’yı çağırırım, bununla devam etmem. Sorun zaten Ali Koç, o başka mevzu ama bu da bir gerçek. Pereira’nın iki tane 8 numara istediği ve hiç birinin alınamadığı da söyleniyor zaten, bunlar ayrı konu..

Takımın bütün taşlarıyla oynadı Pereira, Emre 4’te 4 yaptı, Pereira’da 4 maçtır kazanamıyor. Suçlu kim?

Bu takımın kalecisi yok, penaltıcısı yok, golcüsü yok, hocası da yok, başkanı da yok.

Çile bülbülüm çile..

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907