https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BKY İLE 7 SORU 7 CEVAP

Okunması Gerekenler

*** Fenerbahçe devre arasında transfer yapmalı mı? Evet ise hangi mevkiiler sizin önceliğiniz ve özellikle son 1 ay fazlasıyla dile getirilen limit aşımı ile ilgili TFF’in bir yaptırımı olabilir mi?

TFF’nin bir yaptırımı olacağını düşünmüyorum. Ha, olursa da bir tek Fenerbahçe’ye olur böyle durumlarda…

Fenerbahçe 3 sezondur Hasan Ali ve İsmail Köybaşı ile oynuyordu. Bu sezon İsmail de yok, kalsın diye demiyorum ama yok. Yani 3 sezondur bu bölge avaz avaz bağırıyor. Bu bölgeye gelebilecek tek isim Kolarov gibi bir algı oluştu ! Türkiye liglerinde Süper Lig, 1.lig, 2.lig, 3 lig 125 takım var. Bence, çok basit bir matematikle 125 sol bek mevcut. Bir tanesini alalım basitliğindeyim. Avrupa’ya çıkarsan, yine Kolarov dışında sol bekler vardır elbette…

İkinci olarak stoper almak lazım. Ne zamandan beri ? Neustader ve Skrtel gittiğinden beri. Yazı verimli geçiremedi Fenerbahçe… Zanka’ya genel görüşün aksine karşı değilim. Elbette daha iyisi vardır ama maliyet olarak tercih edilmiş olabilir. Ülkesinin milli takımında oynuyor vs. Ancak Adil Rami gibi az oynamış bir ismin alınmasını anlamakta zorlanıyorum…500.000 euro’ya alınmış olsa eh peki derdik.

Devre arasında transfer zor ve herkes bu gerçeği çok iyi biliyor. Ama bu işler “takip” ile alakalıdır. Misal Mehmet Ekici nasıl bir oyuncu ? Kaliteli, skoru değiştiren. Çeşitli sebeplerle oynamıyor. 10 numaraya ihtiyacı olan bir takım düşünün. Bir takım bu durumu bilip Fenerbahçe’nin kapısını çalsa alamaz mı ? Alır.

*** İlk yarının FB özelinde, artıları-eksileri ve aklınızda kalan olayları ile genel bir değerlendirmesi lütfen.

Puan kayıplarını 3 ana başlıkta toplarsak

1. Skandal Hakem hataları %50
2. Sakatlık ve şansızlık %30
3. Teknik adam hatası %20

*** Bugünlerin en flaş haberi belki de, 3 Temmuz davasında yaşanan usulen bozma kararıydı. Aradan 8 sene geçti ve hala bir sonuca bağlanaması enteresan değil mi? Sizce nihai karar için ne bekliyorlar ve davanın burdan kumpas zamanına dönüp, FB’nin ceza alma şansı sizce var mı?

O konu çoktan bitti, Fenerbahçe 2010-11 şampiyonudur. Değişmez.

Karar usuldendir, esastan değil. Beraatlar duruyor. Tekrar bir sorgulama vs de olmayacaktır.

Yargıtay kararı Fenerbahçe’nin boynundaki ip ve sanırım kimsenin çıkarmaya niyeti yok…

Sportsdigitale Youtube kanalında iki değerli avukat arkadaşım Savaş Adalet ve Emre Kapukaya konuyu bence güzel anlattılar, ben de bir kongre üyesi olarak katkı verdiğimi düşünüyorum. Vakti olan izleyebilir…

*** Hemen akabinde TFF-MHK, konu FB olduğunda aslan kesilen Zekeriya Alp hakkında da birkaç cümle lütfen..

Zekeriya Alp’in yaptığı basın toplantısını dinledim. Zorlu toplantısıyla spor camiasında öyle bir hava estirildi ki, öyle sorular soruldu ki, bilmeyen Fenerbahçe hakemlerle puanlar topladı, ligin ilk yarısını 8 puan önde kapattı sanır. İlk yarıda bir tek hakem puanı yoktur Fenerbahçe’nin !

Alanya maçındaki kural hatasını, hadi siz kural hatası demiyorsanız hakem hatası diyelim görmezden gelip aynı hakemlere bir hafta sonra maça verilmesini nasıl açıklayalım ?

Kalecinin çizgiden çıktığı için tekrar edilen penaltının bir hafta sonra tam tersi uygulamasını nasıl izah edelim ?

Fenerbahçe’nin kazandığı haftalardan sonra o haftanın hakemlerinin dinlendirilmesini tesadüf diye mi okuyalım ?

Zekeriya Alp’in iyi niyetini kötü niyetini bilemem ama MHK’nin bu üsten bakan ben bu işin patronuyum tavrı doğru değildir, iletişimi çok büyük eksiklikler içindedir.

*** Şampiyonluk için favorileriniz kimler ? Sivasspor, Alanyaspor, Başakşehir nereye kadar gidebilirler. Galatasaray geriden gelip şampiyonluğu alabilir mi ? Yüzdelerle verebilir misiniz ?

Alanyaspor, Sivasspor ve Malatyaspor’a büyük saygı duyuyorum. 3 büyüklere ders veriyorlar. Yüzdeleri bilemem, çok büyük bir sakatlık furyası daha geçirmezse Fenerbahçe şampiyon olacaktır görüşüm baki.

*** Her sene şampiyon olup, bu ülkede maçlar masada kazanılır diyen Fatih Terim, basındaki maddi-manevi FB düşmanı olarak kurulmuş yazarlar, Aralık ayının pişip pişip önümüze getirilen Zorlu görüşmesi için de 1-2 cümle lütfen.

Hıncal Uluç “bu sene hakemler-Tff karar vermiş Fenerbahçe şampiyon olacak” stratejisi hep tutar. Tutar derken şampiyon olamaz ama Fenerbahçe kollanıyor sözüne her Fenerbahçeli olmayan inanır. Ali Koç aileden zengin bastırır parayı alır hakemi rakibe de herkes inanır.

Galatasaray bayan basketbol takımı Ormanspor’a maç kaybediyor, antrenörü Zorlu diyor. Terim Avrupa’da maç kaybediyor, reklam departmanları diyor. Mustafa Cengiz-Terim kapışıyorlar ama Zorlu vurgusunda kucaklaşıyorlar…

Zorlu görüşmesi sonrası Fenerbahçe ne menfaat elde etmiş ? Bir kişi çıksın anlatsın lütfen.

Terim, odasında topladığı “gazetecilik kimliğinizi dışarıda bırakıp odama Galatasaraylı olarak girin” dediği ve itirazsız giren gazete, televizyon, radyo müdürlerini, yorumcularını anlatsın bir zahmet. Kimlermiş, neler demişler, kaç kere görüşmüşler, hala görüşüyorlar mı ?

*** Geçelim basketbola ve iki transfer yaptı Fenerbahçe. Sizce sarı lacivertliler bu krizden çıkabilecek mi ?

Malcolm Thomas’ı hiç tanımıyorum. Nunnally’yi dipte üçlük için beklerken görmek bile güzel, kesinlikle katkı yapar. Lauvergne’nin ayrılacağı ve 5 numara transferi yapılacağı konuşuluyordu ama Fransız oyuncu kalıyorum diye mesaj yazdı…
Krizin çok farklı boyutları var, dedikodular var, Obradovic ile sözleşme uzatılıp uzatılmaması ayrı bir konu ama bir başka gerçek var. Toplam rebound sayısında Fenerbahçe Euroleague’de 18 takım içinde 18. Bir yerden başlamak gerek, buradan başlanmalı…

mail: bozkurt.yilmaz@abcspor.com

twitter: @_bky

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular