https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

4 TEPE KAZANANI, DAWID KUBACKI

Okunması Gerekenler

Dört Tepe’de bu senenin şampiyonu, Dawid Kubacki...

Polonyalı kayakçı, kayakla atlamanın en prestijli organizasyonu Dört Tepe’de sadece son ayak Bicshofshofen’de kazanmasına rağmen zafere ulaşmayı başardı.

2017/18’de vatandaşı Kamil Stoch, 2018/19’da ise Japon Ryoyu Kobayashi şampiyon olurken dört tepede de kazanmıştı. Ancak bu sene heyecan son dakikaya kadar devam etti.

*** İlk ayakta, Oberstdorf’ta kazanan Kobayashi oldu. Japon sporcu, böylelikle Dört Tepe’de üst üste beş yarış kazanan dördüncü isim olarak tarihe geçti.

*** İkinci ayak Garmisch-Partenkirchen’de altıncı kez üst üste kazanarak bunu başaran ilk kişi olacak mı diye düşünülürken, zirvedeki isim Norveçli Marius Lindvik oldu.

*** Üçüncü tepe İnnsbruck’te yine Lindvik kazandı. Ancak Lindvik ilk tepede sadece 10. olmasının etkisiyle ikinci galibiyetine rağmen genel klasman zirvesine oturamadı.

Son tepeye gelirken liderlik ise hiçbir pistte kazanamamasına rağmen 2-3.sıraların içinde kalmayı başaran Dawid Kubacki’deydi.

İlk iki tepede üçüncü, üçüncü tepede ise ikinci olan Polonyalı, lider geldiği son tepe Bischofshofen’de, bu müsabakayı ikinci bitiren Karl Geiger’den neredeyse 10 puan daha fazla alarak genel klasmandaki liderliğini korudu ve kariyerinde ilk kez Dört Tepe şampiyonu oldu.

Genel klasmanda ikinci Norveçli Marius Lindvik olurken, üçüncü sırada ise Alman Karl Geiger yer aldı.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular