https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BİR ZAHMET

Okunması Gerekenler

Tilki ile aslan, otlamakta olan eşeği kuytuda kıstırmışlar. Eşek anlamış mevzuyu, demiş ki sizin niyetiniz beni yemek ama ben kraliyet eşeğiyim, kral sizi pişman eder, inanmazsanız arka bacağımdaki nala bakın, göreceksiniz oradaki kraliyet mührünü.

Tilki uyanık, benim okumam yok, sen bak demiş aslana. Aslan mühürü okumaya çalışırken yemiş tekmeyi, tilki anında topuk ve kaçarken de söyleniyor bir yandan:

– Lan arkadaş, bu devirde okumak da başa bela.

Okumak başa bela değil de, bu alem başka alem. Harvard falan dinlemez, tilkilerin, çakalların elinde oyuncak olursun, tek çaren var, dedenin sözünü dinleyeceksin, kötü eleman her zaman daha pahalıya mal olur. Basacaksın parayı hocaya, vereceksin yetkiyi, futbol aklımız da bundan sonra sensin diyeceksin, paran kadar transfer yapacaksın, az ve öz, yani yine ucuz eleman yok, uyan bre Ali?

Fenerbahçe ligin ikinci yarısına da hocasız başladı. 4’lü savunma, orta saha Sosa-Zajc-Mhy, Pelkas ve İrfan kanatlarda, önde Valencia.

Ellerinde hiç bir şey kalmaması sevindirici diye Galatasaray’lı yöneticiye Kadıköy serisinin kırıldığı maçın ardından mesaj atan Mert Hakan kaptan çıkmış, varın siz düşünün Fenerbahçe ne halde?

Mesut yedek. Niye yedek? Kadroyu Mesut yapmıyor dedirtmek için..

Crespo nerede? Onu ben de bilmiyorum..

Fenerbahçe önde pres ve arzulu başladı ama çok organize, akıllı hücumlar falan yoktu. Orta sahada al gülüm, ver gülüm, sağdan İrfan’la buluşturalım topu, o da ya sıfıra insin ya da ceza sahası köşesinden asılsın kaleye, taktik bu..

Bir kere İrfan gole de çok yaklaştı, bu pozisyon dışında hiç bir topu olumlu kullanamadı, pas zamanlamaları ve pas şiddetinde hep yetersiz kaldı..

Adanademirspor pozitif futbol oynayan bir takım, baskı yiyince mecburen kontra oynamak zorunda kaldılar ve buna da uygun oyuncuları var, ilk yarıda çok muvaffak olamasalar da daha organize görüntü çizdiler bence..

Her iki takımın da eşit sayıda tehlikeli pozisyon ürettiği ama Fenerbahçe’nin daha baskılı göründüğü ilk yarıda skor da eşitti.

Valencia’nın 29.dakikada penaltıdan attığı gole Gökhan Ínler’in füzesi ile karşılık verdi Adanademirspor.

Zayc ve Sosa topa iyi yön verdiler İlk yarıda ama İrfan, Mert Hakan ve Pelkas çok etkisizdi. Pelkas sıfırdı, üzümlü kekim derdim ben, bu haliyle asla oynatılmaz.

Ikinci yarı Adanademirspor’un golüyle başladı, bu gol zevkli ve tempolu bir maça da sebep oldu, keyif aldım ben.

Mesut ve Serdar hamleleri geldi teknik ekipten ama İrfan oyundan alınmıştı, anlamsız oldu. Teorik olarak yanlış bir seçim, Serdar’a topu kanattan getirmek lazım, pratikte hata değil tabii ki, kötü oynayan bir İrfan vardı sahada. Ferdi hamlesi de çare olmadı, Rossi hamlesi zaten çok geç geldi ve Yönetim Istifa sesleri eşliğinde yine bir 3 puan daha bıraktı kendi evinde Fenerbahçe.

Ali Koç’la bitireyim. Takımı küme düşürme noktasına getirdi, 366 gün hocasız bıraktı, BJK, GS, Başakşehir ve Trabzonspor şampiyonlukları gördü, 8-9 antrenör, 60-70 futbolcu ve sonuç bu. Yani hakikaten taraftar haklı, bir zahmet istifa Megafon Reyizz..!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

FENERBAHÇE GİBİ

Önce kızlarımızı kutlamak istiyorum. 2 sene üstüste Euroleague şampiyonluğunu kazanan kadın basketçilerimize ve böylesine yetenekli ve karakterli oyunculardan oluşan...

Benzer Konular