BUZ HOKEYİNDE TARİHİ FİNAL, BU KEZ KAZANAN AMERİKA | ABC SPOR

BUZ HOKEYİNDE TARİHİ FİNAL, BU KEZ KAZANAN AMERİKA

21/02/2018

Daha önce üç finalde mağlup olduğu, son dört Olimpiyatın şampiyonu Kanada’yı penaltı atışları sonunda mağlup eden ABD, kadınlar buz hokeyinde tarihinin 1998 sonrası ikinci Olimpiyat şampiyonluğuna ulaştı.

Normal süresi ve uzatmaları 2-2 biten karşılaşma, Olimpiyat tarihinde kazananı penaltı vuruşlarının belirlediği ilk kadınlar buz hokeyi finaline taşıdı bizleri..

Penaltılar sonucu 3-2 ile mutlu sona ulaşan ABD, bu disiplinde 20 yıllık altın madalya hasretine ve Kanadanın 20 senelik serisine de son vermiş oldu.

Geçtiğimiz gün oynanan üçüncülük maçında da , tarafsız olimpiyat bayrağı altında yarışan Rusya takımını 3-2 mağlup eden Finlandiya bronz madalya kazanmıştı.

 

YORUMLAR
ABC SPOR | Sporun ABC'si
Sitemizde yer almakta olan istatistiki bilgiler, sayısal veriler ve sitede yer alan tahminler sadece bilgilendirmeye yönelik olup,bu verilerin kesinliğine dair herhangi bir iddia ve sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Yazılan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. Sitemizdeki fotoğrafların bir kısmı www.seskimphoto.com ajansından lisanslı olarak kullanılmaktadır.İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.