https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MAKARALAR BOŞALINCA

Okunması Gerekenler

MAKARALAR BOŞALINCA

Euroleague’e verilen bir haftalık aranın sonunda Bobby ve Melih’i milli takıma yollayan Fenerbahçe Doğuş, Gigi’yi de son antrenmanda yaşadığı küçük bir sakatlık sonucu kenarda bırakarak Milano karşısına çıktı.

Uzun süre sonra ilk defa Ahmet, Vesely, Thompson üçlüsüyle başlayan Obradoviç temel plan olan boyalı bölgeye hükmedip üstünlüğü sağlamayı amaçlamıştı. Ancak Milano Thedoroe’un yokluğunda Micov’a pozisyon yaratarak bu üç uzunlu sisteme karşı ilk çeyrekte ayakta kalmayı başardı.

İkinci çeyrekte ise sahada tabir yerindeyse beton gibi bir Fenerbahçe Doğuş izledik. Sakatlıktan dönen Nunnaly ve formunu bulma sinyalleri veren Kaliniç’in fişeklediği sarı lacivertliler özellikle son zamanların suskun oyuncusu Sloukas’ın da verdiği katkıyla bir anda gaza basıp ardına bile bakmadan adeta Milano’yu Buenos Aires caddesinden, Dome meydanına gönderdiler.

Çeyreğin son 2 dakikasına 23-6’lık skorla girerken yaptıkları topa baskı, savunma dozajının sertliği, çemberi karartmaları Fenerbahçe Doğuş adına önümüzdeki 14 gün içinde oynayacakları zorlu Madrid ve Zalgiris deplasmanları ile içerde Cska maçları öncesi umut verdi.

Thompson’ın orta mesafe atışlarında savunmacısının içine kadar gömülmesine rağmen 5 kez aynı atıştan sayı bulması, toplam 23 asist ve oyun kuruculardan gelen 29 sayı, 13 asistlik performans da geceyi ısıtan faktörlerdi.

Tabii ki Milano maçı zorluk derecesi açısından normal sezonda artık yavaş yavaş son viraja girerken ne kadar kriter olarak alınır bilinmez ama takım kimyasının oturması için galibiyet çok değerli…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular