https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

YUNUS AYDIN İLE 5 SORU 5 CEVAP

Okunması Gerekenler

*** Derbi gündemi ile başlayalım. Dünkü derbiye ne diyorsun?

– Beklediğimin dışında bir derbi oldu, Kadıköy’de Fenerbahçe’nin kaybetmeyeceğini tahmin ediyordum ama çok hareketli bir maç oldu. Toplamda 5 kırmızı kart, 3 gol, 2 verilmeyen penaltı, 1 verilmeyen gol vardı. Ve gerginlik hat safhada. Ali Palabıyık maçın kontrolünü en başından kaybetti. Derbiye yakışmayacak bir yönetim ama derbilerin kaybetmeyen takımı Fenerbahçe, yine kazandı.

 

*** Caner Erkin olayına ne diyorsun? Ortam fazla gerildi.

– Ben olaya 2 yönden bakıyorum. Caner’i Fenerbahçe taraftarının aşırı derecede içine sindirmesi bana mantıklı gelmiyor. Galatasaray’da da oynadı, Fenerbahçe’de de, şimdi Beşiktaş’ta. Ha bana sorarsan tuttuğum takım hariç inan başka hiçbir yerde oynamam. Ama bu adamlar farklı adamlar. Ki aslında Fenerbahçe taraftarı Gökhan’a daha çok kırgın. Caner İnter’e gidip oradan Beşiktaş’a geldi. Ama Caner’in maç önü taraftarın önünde diz çökmesi FB taraftarını kışkırttı. Maç sonu açıklaması ise facia. Geçmişimden utandım diyor, sen kimsin de Fenerbahçe’den utanıyorsun. Bu her futbolcu için aynı. Hiçbir futbolcu, 20 Milyon taraftarı olan Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş’tan utanamaz. Ayrıca ekmek yediği yere sonradan laf söylemek de ayıptır, bakalım Beşiktaş’a neler diyecek daha sonra.  Böyle adamlara güven olmaz.

 

 

*** Biraz sinirlendin.. Basketbol diyelim. Thompson’a Udoh’tan iyi diyorlar…

– Geliş hikayesi açısından çok benzemiyorlar onu söylemek lazım. Guduric ve Bogdanovic’in geliş hikayeleri tıpa tıp aynı. Guduric, Bogdanovic’in Fenerbahçe’ye geldiği yaşta. Potansiyeli bence o kadar yüksek değil, o ayrı.

Thompson – Udoh’a gelecek olursak, Udoh bitmiş bir şekilde gelmiş, Obradovic’in elinde savaşçı özelliğini ve karakterini sahaya döktü. Thompson daha yetenekli ancak Udoh’a göre burayı daha az benimsiyor gibi.

 

 

*** NTV Spor kapanıyor.. Bir medyacı olarak ne düşününüyorsun?

– Beni çok üzen bir haber oldu. Geçtiğimiz sene ilk kapanma haberleri çıktığında Doğuş Holding, net bir dille yalanlamıştı. Ancak daha sonra ayrılıkların ardı arkası kesilmedi. İsmail Şenol’dan, Güntekin Onay’a kadar birçok kişi ayrıldı. Ancak neredeyse verebilecekleri maç kalmadı. Bein ve Tivibu her şeyi alıp şifreliye çevirmiş durumda. NTV’nin kalan spor servisi, haftasonu NTV’de spor kuşakları oluşturacak.

 

 

*** LeBron – Trump gerginliğine ne diyorsun.

  • LeBron’un ithamları çok ağır olsa da, demokratik bir tutum. Sporcular Beyaz Saray’a çıkmıyor. Eleştirisini de yapıyor. Cenk Akyol NTV mikrofonunu yere attı diye ne olmuştu. Unutmamak lazım.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: yunus.aydin@abcspor.com

twitter: @yunusaydincom

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular