https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

YANDEX’LE, AATIF GELSİN !

Okunması Gerekenler

brunoHani Restaurant’ta menüyü alırsın eline büyük bir ciddiyetle incelersin-incelersin; aslında incelediğin şey de yemekler falan de değildir, yemeklerin fiyatlarıdır ve tepende dikilen garsona utana sıkıla, ben bi Ezo Gelin alayım dersin ya, hiç bir yiyecek kesene uymadığından ?
Önce kebaplara göz gezdirip, çek bir Ezo Gelin der gibi bir transfer sezonu bizleri bekliyor bu sene. Gereksiz bir şekilde beklentiyi yüksek tutmamak da fayda var.
aatifBu seneki ilk Çorbamız hayırlı olsun: Aatıf Chahaechoue! 
Biraz Aatıf konuşmak istiyorum izninizle, ne verir, ne yapar? 
Açık konuşmak gerekirse  Emenike ve Fernandao transferlerinden  sonra Anadolu takımlarında isim yapmış, evveliyatını kimsenin bilmediği yabancı oyunculara karşı bir önyargı oluştu bende.
Özellikle geniş alan oyuncuları, aradığı futbol şablonunu büyük kulüplerde bulamıyorlar, dar alanda etkisiz kalıyorlar. Volkan Şen gibi başarılı olabilen istisnalar da var tabii.
Aatif da kendini Sivasspor’da ispat etmiş, o camiada isim yapmış tipik bir geniş alan futbolcusu ve yaşı da 30 ama dar alanda da etkili olabileceği sinyallerini de zaman zaman bizlere veren bir oyuncu..
Bu transfere Aziz Yıldırım kafasıyla yaklaşmalı mıyım, yoksa bu konuya hiç girmemeli miyim bilemedim, başkanın standart diyebileceğim bir mantığı yok çünkü. 
-Gökhan o kadar iyiydi madem, 9 senede iki kere şampiyon olmuşuz?
aziz gokhan 1-Aatıf o kadar iyi madem, Sivasspor neden küme düştü?
Aziz Yıldırım çelişkilerini şimdilik bir kenara koyup devam edeyim..
4 yıllık Sivasspor macerasında her sezon 12-13 gol bandını yakalayıp, ortalama  8 asistle oynayan ve asla sıradandır diyemeyeceğimiz istikrarlı bir oyuncudur Aatıf ve bu forma altında bir kez de gol kralı olmuştur.
Gol krallığı konusunu es geçiyorum, çünkü Fernandao da gol kralı oldu, kriter değilmiş, gördük !
Ama Atıf’ın bir kaç özelliği var ki Emenike’den de, Fernandao’dan da çok farklı ve bu özellikleri benim için bir kriterdir. 
Biraz egoist olmakla beraber ayakları her iki futbolcuya göre çok daha yeteneklidir, Emenike kadar süratli olmayabilir ama rakibin arkasına topu atarak süratiyle adam geçenlerden değildir, adam eksiltirken hem süratini hem de bileklerini kullananlardandır.
 
emenikeFutbol aklı da, gol becerisi de fundamental’i de Emenike’ye göre kat be kat fazladır. Gol yapma becerisi ha keza ..
 
Ben 10 numara gibi oynayabileceğine ihtimal vermesem de, kanat beklerin önünde, 4-4-2 de ikinci santrfor, deplasmanlarda da tek santrfor oynayabileceğini iddia ediyorum Aatıf’ın..
Transferi Bilal Kısa etkisi yaratsa da taraftar üzerinde, en kötü ihtimal iyi bir yedek transferi olarak rahatlıkla nitelendirebilirim kendisini..
100 trilyona yakın servet sahibi olan ve geleceğimi düşünmek zorundayım diyerek aylardır kulüple çetin bir para pazarlığı sürecinde olan  iki önemli oyuncumuzdan biri pes ederek imzayı attı ve ayda rezidans sahibi olma şansını kaybetti belki ama taraftarın gözünde “Adam” oldu.. Marsta rezidans sahibi olmak isteyen Gökhansa, Madam oldu maalesef.
 
Bir son dakika gelişmesiyle Gökhan Fenerbahçe’de kalabilir diyorlar, o zaman Gökhan’a ne diyecekler ben de merak ediyorum!
gg topalHer neyse, en azından Topal’ın kalması hayırlı oldu, Gökhan da kalırsa Aatıf’ ın katkısı daha da artar, savunması sağlam takımda daha renkli bir oyuncu haline dönüşür çünkü..
Ben kendi adıma Aatıf transferinden hoşnutsuz değilim ama konuşulan rakam 4m euro ve eğer gerçekten de rakam buysa gelmesin, yazıktır, günahtır derim bu mali tabloda. 
Koca sezon beş para etmez Yandex’te arama yap, gele gele Şeyşu gelsin..
E, tabii, sen de haklısın..
Bu sene de bileklikleri Aziz Yıldırım satsın!
mail: bruno.monte@abcspor.com
twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular