https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

WIMBLEDON’A EUGENIE ‘GENIE’ BOUCHARD DAMGASI!

Okunması Gerekenler

ARIF SAHIN-2Wimbledon – Genç kadınların maçına Bouchard damgası

Kadınlar tenisinde önümüzdeki on yıla damga vuracak olan rekabette Eugenie Bouchard bu kez Simona Halep’i 7-6 ve 6-2’lik setlerle  yendi.

İlk iki oyun sadece dört dakikada servis atan tenisçiler tarafından kazanıldı. 3.oyunda Halep servis kırdıktan hemen sonra Bouchard servis kırdı. Sonraki sekiz oyunun sadece birinde servis kırmaya yaklaşıldı ama olmadı. Tie-breakte saha değişimine Bouchard 2-4 ile geride gitti ama son puanlarda servislerini çok iyi oynadı ve Halep’in hatalarıyla tie-break’i 7-5 ile kazandı.

İkinci setin üçüncü oyununda ve beşinci oyununda servis kıran Bouchard arayı açtı ama maçı bitirmekte zorlandı. Halep bu sezon defalarca gösterdiği gibi geri adım atmadı, Bouchard ancak yedinci maç puanında maça noktayı koyabildi.

GENEL YORUM

İlk sette durum 2-2’yken Halep bileğinden sakatlandı, bu sakatlık ilk setin geri kalanında etki etmedi ama ikinci sette Halep’i çok zorladı. İki oyuncu da maç boyunca 23’er basit hata yaparken Bouchard winner’larda 20-13 ile önde bitirdi. Bouchard, Kvitova’nın finale kalmasıyla dünya sıralamasında ilk beşe girme şansını şimdilik kaybetti ama yakın zamanda bunu da başaracağına şüphem yok. Önümüzdeki on yılda Bouchard-Halep dünyanın en iyi kadın tenisçileri olmaya adaylar.

arif.sahin@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular