https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

UEFA AVRUPA LİGİ İLK TUR MAÇLARI BAŞLADI

Okunması Gerekenler

UEFA Avrupa Ligi 1. Eleme Turu’nun ilk maçları TAMAMLANDI.

İLK MAÇLARIN en farlı galibiyeti tarihe geçen maçta yaşandı. ***
Avrupa KUPALARINDA  ilk kez ikinci ve üçüncü lig takımlarını karşı karşıya getiren bu eşleşmede, Norveç temsilcisi Tromsö, Estonya deplasmanında 7-0’LIK SKORLA galip geldi.

Rövanş maçları, biri 8 Temmuz Salı ( Linfield/Kuzey İrlanda- B36 Torshavn/Faroe Adaları ), KALAN 38’i 10 Temmuz Perşembe günü oynanacak birinci eleme turunda, alınan toplu sonuçlar şöyle:

Sliema (Malta)-Ferencvaros (Macaristan): 1-1
Jeunesse Esch (Lüksemburg)-Dundalk (İrlanda Cumhuriyeti): 0-2
Shkendija (Makedonya)-Zimbru (Moldova): 2-1
Pyunik (Ermenistan) – Astana (Kazakistan): 1-4
Shirak (Ermenistan) – Shakhter (Kazakistan): 1-2
Kairat (Kazakistan) – Kukes (Arnavutluk): 1-0
Veris (Moldova) – Litex Lovech (Bulgaristan): 0-0
Gabala (Azerbaycan) – Siroki Brijeg (Bosna Hersek): 0-2
Santos (Estonya) – Tromsö (Norveç): 0-7
Banga (Litvanya) – Sligo Rovers (İrlanda): 0-0
Myllykosken Pallo-47 (Finlandiya) – Fuglafjördur (Faroe Adaları): 1-0
Celik Niksic (Karadağ) – Koper (Slovenya): 0-5
Sillamae (Estonya) – Honka (Finlandiya): 2-1
Turnovo (Makedonya) – Chikhura Sachkhere (Gürcistan): 0-1
Santa Coloma (Andorra) – Metalurg Üsküp (Makedonya): 0-3
VPS Vaasa (Finlandiya) – Brommapojkarna (İsveç): 2-1
Botev Plovdiv (Bulgaristan) – Libertas (San Marino): 4-0
Vaduz (Liechtenstein) – College Europa (Cebelitarık): 3-0
Rosenborg (Norveç) – Jelgava (Letonya): 4-0
Göteborg (İsveç) – Fola Esch (Lüksemburg): 0-0
Sioni Bolnisi (Gürcistan) – Flamurtari (Arnavutluk): 2-3
Tiraspol (Moldova) – Inter Bakü (Azerbaycan): 2-3
Differdange 03 (Lüksemburg) – Atlantas (Litvanya): 1-0
Broughton (Galler) – Haugesund (Norveç): 1-1
Vikingur (Faroe Adaları) – Daugava Daugavpils (Letonya): 2-1
B36 Torshavn (Faroe Adaları) – Linfield (Kuzey İrlanda): 1-2
Rudar Velenje (Slovenya) – Laçi (Arnavutluk): 1-1
RNK Split (Hırvatistan) – Mika (Ermenistan): 2-0
Hibernians (Malta) – Spartak Tırnava (Slovakya): 2-4
Cukaricki (Sırbistan) – UE Sant Julia (Andorra): 4-0
Folgore Falciano (San Marino) – Buducnost (Karadağ): 1-2
Diösgyori VTK (Macaristan) – Birkirkara (Malta): 2-1
Derry City (İrlanda) – Aberystwyth Town (Galler): 4-0
Abeerden (İskoçya) – Daugava Riga (Letonya): 5-0
Crusaders (Kuzey İrlanda) – Ekranas (Litvanya): 3-1
Stjarnan (İzlanda) – Bangor City (Galler): 4-0
FH Hafnarfjördur(İzlanda) – Glenavon (Kuzey İrlanda): 3-0
Fram (İzlanda) – Nömme Kalju (Estonya): 0-1
Zeljeznicar (Bosna Hersek) – Lovcen (Karadağ): 0-0

ABCSPOR

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular