https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

VOLEYBOLDAN DAHA FAZLASI

Okunması Gerekenler

tunc-10Dünyanın en prestijli kulüpler turnuvası olarak kabul edilen bayanlar dünya kulüpler şampiyonası bu yıl Filipinler’in başkenti Manila’da düzenlendi. Bizde işimiz gereği gene tribünlerde yerimizi aldık ve sporcularımızı yalnız bırakmadık.

Organizasyon her ne kadar FIVB (uluslararası voleybol konfedarasyonu) tarafından bu seneden itibaren özel bir şirkete verilip turnuvanın prestijine gölge düşürülmüş olsada, katılımcı takımların dünya voleybolundaki yerleri turnuvayı gene eşsiz kıldı.

vitra-16Maalesef uzakdoğu tercih olarak ne kadar doğruysa Filipinler seçimi bir o kadar yanlış olmuş. Ülkenin son günlerde içinde olduğu karışık siyasi ortam sokaklarada sirayet etmiş, bundan dolayıda Manila’ya ayak bastığımız ilk andan itibaren çok ciddi güvenlik uyarılarıyla karşılaştık. Neyseki turnuva boyunca Volero Zürich takım otobüsünün sporcuları içindeyken ölümlü bir trafik kazasına karışması dışında herhangi bir tatsızlık yaşanmadı. Gelecek sene turnuvanın Japonya’da düzenlenecek olması tehlike sorununu ortadan kaldıracaktır ve tribünler çok daha fazla seyirci ile dolacaktır.

Tüm voleybol kamuoyunun beklentisi gibi benim de beklentim açıkçası Eczacıbası Vitra-Vakıfbank finaliydi. Bu lezzeti final yerine yarı finalde tatmak zorunda kaldık. Gerçekten iki takımıda yürekten tebrik ediyorum. Neticede bir takım kazanacaktı ve Eczacıbasi Vitra kazandı. Şampiyonlar Ligi şampiyonu İtalyan Pomi ile çekişmeli geçen final maçıda bir kez daha bayan voleybol maçlarının sonuçlarının önceden tahmin edilemeyeğini, bayan voleybolunda sonucu önceden belli maç olmadığını bizlere gösterdi. Bu kupayı üst üste ikinci kez kazanan Eczacıbası Vitra kulübü Manila’da bayrağımızı gönderde en üste çektirerek bizleri gururlandırdı.

vakif-5Yazımda farkındaysanız teknik ve taktik olarak hiçbir yorumda bulunmadım. Dünyanın en prestijli sahnesi,en iyi antrenörler, en iyi oyuncular… Onları yorumlamak ya da eleştirmek bana düşmez. Sadece keyfini sürmek gerek.

Ben keyfini fazlasıyla sürdüm ama beni en çok keyiflendiren tribünlerde Eczacıbasi Vitra ve Vakıfbank formalı hatta Türk milli takım formalı Asya’lı seyircilerdi. Ellerinde Türk bayrakları, takımlarımızın bayrakları, canı gönülden desteklediler. Belki daha evvel haritada ülkemizin yerini bilmeyen bu insanlar, bu iki kulübümüzün voleybola yatırımları sayesinde ülkemizi tanımaya başladılar.

Eczacıbası Vitra ve Vakıfbank voleyboldan daha fazlasını yapıyor. Onlara büyük saygı duyuyorum. İyi ki varsınız…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: tunca.afsar@abcspor.com

twitter: @tuncafsar

 

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular