https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

VARSA YOKSA 

Okunması Gerekenler

VARSA YOKSA 

Varsa yoksa Galatasaray düşmanlığı.. Bu lig bitmez. Bu federasyonla, bu hakemlerle, bu Galatasaray düşmanlığı ile artık maç bile seyredilmez.

Maçla ilgili çok söylenecek şey yok. Ortada bir ilk yarı, alakasız bir VAR penaltısı. Gayet normal çünkü Çarşı’dan Mete Kalkavan VAR hakemi. Hatta Fikret Orman bile olabilirdi.

İkinci yarı ise mutlak Galatasaray üstünlüğü vardı. Tüm takım canla başla mücadele etti. Bu nasıl bir sistem ki, Galatasaray lehine penaltı verildi. VAR uyarısı ile elle oynama gerekçesi ile iptal edildi. Zaten video izleme hareketi geldiğinde Muslera’nın da işaret ettiği gibi iptal edileceğini tüm Galatasaraylılar biliyordu. Çünkü asla bizim lehimize karar olamazdı. Hafta içi tüpçü talimatı zaten Cüneyt Çakır’a vermişti. Nitekim öyle de oldu ve penaltı iptal oldu. Penaltının iptal edilmesinden ziyade gerekçe saçma. Elle oynama. Yahu adam önce sendeliyor düşecekken koluna değiyor, ne elle oynaması.

Galatasaray gerçekten varını yoğunu koydu ama bu takımla ancak bu kadar. Maçtan en azından bir puan koparmalıydı, olmadı.

Harry Kewell’ın yıllar önce dediği gibi, Türkiye’ de futbol Galatasaray’ a karşı oynanan bir oyundur. Galatasaray yönetimi Ocak ayında transfer filan yapmadan U19 takımını sahaya sürerek, bir nevi takımı ligden çekmelidir. Ne yaparsanız yapın, önünüz kesilecek. Çok iyi bir takımınız olsa, istediği kadar penaltı versinler, sen üç beş tane atar geçersin. İki üç sene belki başarı gelmez ama genç, ucuz maliyetli gelecek vaad eden bir takım ortaya çıkartır Fatih Hoca.

Galatasaray bu maçı kaybettiyse tartışmasız şekilde hakem hatasıyladır ve ben bu yenilgiyi kabul etmiyorum.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular