https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

RSC (HAKEM KARARIYLA)

Okunması Gerekenler

RSC (HAKEM KARARIYLA)

Aslında tüm maçı hatta tüm sezonu Fernando Muslera yaptığı hareketle özetledi. Onyekuru’nun yerde kaldığı pozisyonda VAR’a giden Cüneyt Çakır’ın ne karar vereceğinin taklidini yaparak. Yani inanın Türkiye’de bu VAR sistemi kesinlikle G.Saray’ı bitirmek için getirilmiş, buna inandım, iman ettim.

Beşiktaş’ın lehine kimse ne olduğunu anlamadan çalınan 1 dakika rötarlı penaltı (bence tartışılır), Vida’nın eline çarpan topa, devam ve Adriano ile Medel’e (Selçuk’la kafakolda) çıkmayan kırmızı kartlar. Merakımı bağışlayın ey VAR sistemi yetkilileri! cehaletimden bir soru soruçam; diyelim Eren’in elle oynadığını 1 dakika sonra gördüğünüz top, diyelim hızlı bir G.Saray akınına dönüştü ve diyelim Onyekuru gol attı ,ne yapacaksınız? Kafamda deli sorular, ne yapacaksınız
Golü iptal edip penaltıyı mı çalacaksınız. Çok uzatmayayım, ne atılan gole sevinebiliyor insanlar, ne yediği gole üzülebiliyor. Herşeyin içine ettiniz, sağolun. Bir dostumun bu gece maçı izlerken dediği gibi, sizlere de gerek yok, bir dünya külfet, maliyet 11’erden 2 takım çıksın, birşey olursa zaten VAR var ya..!!

Perşembe gecesi Sarpsborg maçındaki geri dönüşlü galibiyet Şenol hocayı nasıl bir ruh haline ittiyse, beklenen 11 yerine sağlamcı, aman 1 tane atar yatarım kadrosuyla çıktı maça. Lens-Oğuzhan, Atiba, Gökhan Gönül, Wagner Love yedek. Buna karşın 40 bin seyircinin alkış ve dualarla uğurladığı Terim’in 11 ise daha galibiyet isteyen bir tarzdı. 20,25 dakika dışında ve son 5 dakikalık kontraataklar dışında Kara Kartal 1-0’ı koruma oyunu, G.Saray ise iyi oynadığı maçta üstün oyunu oynayan taraftı. Ozan’ın direkten dönen topu ve 2.yarı kaçan 2,3 pozisyon, en azından 1 puanı fazlasıyla hak eden G.saray ı sahadan başı önde uğurladı. 90+5’de Maicon un attığı frikik ise keşke Selçuk yerine o çıksaydı dedirten cinstendi. Ne Ursulaymiş valla, adamın aşk hayatı futbolunun önüne geçti!.

G.Saray’ın bu futbolla mağlup olmasını gerçekten yüreğim kaldırmıyor. Ama Porto deplasmanında da benzer senaryoyu görmüştüm. Orda golü siyahi bir oyuncu atmıştı, burada ise farkı siyah kıyafetli adamların katkısıyla olması. Yapacak birşey yok, ne demişler; GALİPTİR BU YOLDA MAĞLUP..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular