https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

VAHID HALILHODZIC’DEN DOBRA DOBRA!

Okunması Gerekenler

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, Lig TV’de yayınlanan “Pazartesi Gecesi Futbolu” adlı programa konuk oldu ve önemli açıklamalarda bulundu.

Elinde sihirli değnek olmadığını söyleyen ve kötü gidişi yorumlayan Halilhodzic, ” Elimde sihirli bir güç yok. 2 buçuk aydan bu yana Trabzonspor’un başındayım. İlk defa boş bir gün yakalayabildim o da bugün! Çok büyük güçlüklerle karşılaştık. Takımı %90 yeniledik.” dedi.

“25 SENELİK TEKNİK DİREKTÖRÜM, BİR ÇOK ŞEYİ HAYATIMDA İLK KEZ YAŞIYORUM”

Trabzonspor’a geldiğinde takımın çok iyi olmadığını söyleyen Boşnak hoca, “Buraya gelmeden önce kariyerimde yalnızca 1 defa tribüne gönderildim. Tuhaf tuhaf şeyler oluyor.” dedi.

Maç kaybettiğinde hasta olduğunu söyleyen Halilhodzic, “Mesleğime aşığım. Mağlubiyetten nefret ediyorum. Maç kaybettiğim zaman hasta oluyorum. Dün çok sinirlendim. Mutsuzdum ve bu yaşadıklarımı gizleyemiyorum.” sözlerini kullandı.

“İHANET” AÇIKLAMASININ ARKASINDA MI?

Boşnak teknik adam, Karabükspor maçı sonrası oyuncularını “ihanet”le suçlamasıyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Maça çok iyi hazırlanmıştık. Çok konuştuk. Başkanımız soyunma odasına kadar gelerek çifte prim sözü verdi. Yaptığımız çalışmalarla sergilediğimiz performansın muhasebesini yaptım. Takımım elinden geleni yapmadı bu maçta. Bazı oyuncuların daha verimli oynamasını, oyun planımıza sadık kalmalarını beklerdim. Bunun yapılmaması benim için ihanettir.” dedi.

“SORUMLULUK BENİM”

Deneyimli teknik adam, düşündüğü şeyleri dile getirmekten çekinmediğini de anlatırken, “Böyle zamanlarda ilk sorumluluk hocanındır. Hayatım boyunca hiçbir oyuncumu medyanın önünde eleştirmedim ama soyunma odasında hesap sorulur. Bunu da yaptım. Sorumluluk benim ama görevler yerine getirilmiyorsa hesabını da sorabilirim.” dedi.

“%100 DEĞİL, %101 MOTİVEYİM”

Hem Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun, hem de kendisinin sıkıntılar yaşadığını anlatan Halilhodzic, şöyle devam etti: “Bütün tekliflere ve cazip paralara rağmen sözümün arkasında durarak buraya geldim ve başkana yardım etmek için buradayım. Şu anda bu durum pek olağan bir durum değil ama ben söz verdiğim zaman bunun arkasında dururum. %101 Trabzonspor’a motiveyim. Sabah 8-9’da tesise geliyorum. Gece 8-9’da tesisten çıkıyorum.”

”MALOUDA GAMSIZ VE SAYGISIZDI!”

Halilhodzic, olaylı bir şekilde takımdan ayrılan Florent Malouda ile ilgili gelen soruya ise şöyle yanıt verdi: “Malouda hem sportif hem de insanı anlamda hayâl kırıklığı. Kulübe ve başkanımıza çok zarar verdi. Ona yardımcı olmak istedim ama ertesi gün ‘Takım ve oyuncular umurumda değil.’ diye sözler sarf etti. Bu duyduklarımdan sonra başkana hemen gönderilmesini söyledim. Herkes takıma ve oyuncu arkadaşlarına saygı göstermek zorunda.”

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular