https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

EMENIKE, TÜRK TELEKOM ARENA, HODRİ MEYDAN!

Okunması Gerekenler

brunoFenerbahçe taraftarlarının Cardozo, Cardozo, Cardozo diye yatıp kalktığı, hatta Cardozo gelsin artık nerdeyse Yalçın Çakır’a kadar çıkmayı göze aldıkları günlerde birden Emenike ismi medyaya düştü, Cardozo ile birlikte.
Hatta Kap’a bildirildi. Yıllardır iki santrforu sahada bir türlü yanyana göremeyen taraftar, çift santrforu en azından borsada gördü.
Hızır idi Yunus idi, Hızır idi Yunus idi misali forumlarda kim gelsin tartışmaları başladı. Nerdeyse 50/50 diyebileceğimiz nispette taraflar oluştu.
Yaşı, sürati, kuvvetli olması, santrfor dışında kanatlarda da oynatılabilmesi, deplasmanlarda bir kontratak silahı olabilmesi gibi sebepler ve en önemlisi camia içinde bir UKDE niteliğinde olması nedeniyle Emenike tercih edildi.
EMENIKE FBÇünkü O artık 3 Temmuz direnişinin sembollerinden biriydi!
Emenike Fenerbahçe’ye faydasız oldu demek elbetteki nankörlük olur. Çok kritik goller attı, önemli puanlar kazandırdı. Eyvallah.
Emenike yeterli kabul edilecek bir miktarda gol atmış olsa da yine bir çok taraftarda hayal kırıklığı yarattı.
Biz fazla abartmışız Emenike’yi belki de. Bu da olabilir.
Görüntü şu ki, attığı gol adedi ile yetenekleri arasında bir çelişki var.
Adamın özelliği açık alanda sürati ve gücüyle etkili olması ama Fenerbahçe’de oynayan hiç bir forvet yeterince açık alan bulamaz ama bulduğunda da etkili olması lazım. Maalesef Emenike bu konuda hayal kırıklığı yaşattı.
En önemli eksikliği top stop’u ki, açık ve net ifade ediyorum Emenike’nin top stopu Spor Toto Süper Lig seviyesinin altında. Resmen sıfır!
Topu ayağına attın mı, o top öldü. Önüne de ne kadar atabilirsin?
EME 1Yine de iyi bir takımda iş yaptı Emenike beklentinin altında kalsa da.
Fenerbahçe ne zaman iyi bir takım olma hüviyetinden uzaklaştı ki bu 2014-15 sezonu başlangıcıdır Emenike’nin defoları sırıtmaya başladı.
Kötü oyun zaten tüm oyuncuların kredisini hızla tüketen bir şey.
Nihayetinde zor geçen ve berabere giden maçta, laubaili topuk pası yapmaya çalışması önce kaptan Emre’nin tepkisine sebep oldu. Emre’ye yapmış olduğu el kol hareketleri seyircinin de sabrını taşırdı ve seyirci Emenike’yi ıslıkla protesto etti.
Bu protestoya el kol hareketleri ile tepki vermesi bence Emenike’nin sonunu hazırladı ve bugünlere kadar gelindi.
EMRE EMENIKETaraftara el kol hareketi yapan futbolcuyu tribün bugün affeder belki ama temelli unutmaz!
Türkiye liginde pivot santrforun kadar iyisin diye bir tezim var. Fenerbahçe’deki tek pivot santrfor da Webo ve Kartal bu doğruyu kabul etti.
Sıkıntı ve dertler asıl bundan sonra başlıyor. İlk 11 ‘de Emenike’ye yer yok gibi bir görüntü var ve Emenike sonradan oyuna girdiği dakikalarda ki performansıyla kendini göstermek zorunda o formayı tekrar alabilmek için.
Devre arasında bir santrfor daha gelirse, kulübeden de çıkamaz.
Ersun Yanal döneminde de yedek kaldığında tepki veriyordu mimikleri ve tavırlarıyla. Böyle bir yapıya sahip oyuncunun iki haftalık kulübe nöbetine tepki vermemesini beklemek iyimserlik olurdu ve Amk Spor haberine göre de tepkiyi verdi.
– Oynamazsam çeker giderim dedi.
Ben oynamıyorum diye mızıkçılık yapmaktan hiç bir farkı yok bunun. Benim için sürpriz değil. Brezilyalı ve EMENIKE FB2Afrikalı oyuncuları profesyonellik anlamında eksik bulmuşumdur hep Avrupalı meslektaşlarına kıyasla.
Emenike kötü bir futbolcu değil. Sadece o kadar iyi bir futbolcu değil.
Yedek kalmaya isyan eden adam neden eder ? Formanın adaletli dağıtımadığını düşündüğü için isyan eder. Yetenekleri ve meziyetlerinin ilk onbiri hakettiğini düşündüğü için isyan eder.
Düşünmek yetmez, eylem gerekir maalesef.
Önümüzde çok önemli bir maç var. Galatasaray maçı. Hem de deplasmanda.
Karşımızda kazanmak için sahaya çıkacak bir rakip var. Mutlaka Emenike’nin aradığı boş alanları bulabileceği bir maç olacak ve İsmail Kartal kendisine belki ilk 11 olmasa da, maç içinde kesinlikle görev verecek.
O zaman ben de diyorum ki ;
– Amiyane tabirle; MademTürksün, göster herkes ürksün!
Çık, adam gibi topunu oyna. Emenike bu de, biz de seni baş tacı yapalım.
Yoksa, Moskova’nın buzlu sahalarında siyah Tayt’ınla çok tırmalarsın.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

bruno.monte@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular