https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

UŞAK SPORTİF MUCİZESİ!

Okunması GerekenlerNormal
0
false
false
false

EN-CA
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

ALEN OSEPYANMilyonlarca euroluk bütçelerle kurulan takımlardan dün epeyce bahsetmiştim…

İddaası olmayan hemen her takımın adını da zikrettik ama  ayrı bir yazı dizisi olması gerektiğine inandığımız UŞAK SPORTİF’i ‘özellikle’ pas geçmiştik..

Anadolu Efes ve Türk Telekom bütçesinin 1/10’ine, belki daha da azına kurulmuş, bir şehrin umudu Uşak Sportif…

Bana göre sporda paranın en önemli şey olmadığının, doğru coaching ve oyuncu seçimlerini, takımdaşlık ruhunun önemini hatırlatıp, küçük bir ege şehrinde 2 haftada bir gelen siyah beyaz televizyonlarımızdaki ‘ Beyaz Gölge‘ dizisindeki Coolidge  aslında Kulic yazmalıydım onun adı bizim için okunduğu gibiydi ve Salami, Thorpe, bunların hepsi artı takım ruhu eşittir Uşak Sportif…

Chris Warren, Justin Carter ve  Eli Holman gibi ucuz ama 3 doğru Amerikalı ki toplam ücretleri Semih Erdenin yarısı etmez! takımın şu ana kadar oynadığı tüm maçlarda oynaması yetmemiş bir de altyapıdan çıkmışçasına özveriyle mücadele edip inanılmaz katkı vermişlerdir. .. Ayrıca bu Miha Zupan Türk Telekom’da bir yıl kış uykusuna yatan adam değil.. Orhan Haciyeva çooook pozitif basketbol oynuyo bu sene…Alper Saruhan ve Ogün Sevinci de gözardı etmemek lazım ve de Yiğitcan Turna ve diğerlerini de ama bence aslan payı bu kısıtlı imkanlarla dünyaları yaratan, bana Hickory lisesi HOOSİERS filmini hatırlatan OZAN BULKAZ.

Böyle bi takımın niye baba bir Sponsoru olmaz sorusu ise ayrı bi konu..Şehrin ileri gelenlerinin veya İstanbul’da ikamet eden zenginlerin değil el, topyekün kucak açması gerekmez mi bu filmlere konu olacak takıma! Bir şehrin reklamı daha nasıl yapılabilir ki!

Ya sponsorlar parayı nereye harcayacağını bilmiyorlar, ya da biz derdimizi tam olarak anlatamıyoruz..

Bence bu senenin en başarılı 2 takımı Banvit ve Uşak Sportif ama küçük Ege şehrinin ligdeki 5-6.sıradaki konumu lider Banvit’ten çok daha önemli çünkü arkalarında onlardaki maddi gücün çeyreği bile yok!.

Sadece yerel değil tüm ülke basınının bu başarıya destek verip, köşe sayfalarda 1-2 satırla geçiştirmek değil uzun uzun bu takımdan bahsedip onore etmeleri lazım.

Avrupa’ya gidecek dereceği de büyük olasılık elde edecekler ve şehre üç büyükler ile Anadolu Efes gibi devlerin yanında değişik ülkelerden takımlar da gelmiş olacak.

Sene sonunda kaçıncı sırada bitirirler. Play-off’larda ne yaparlar bilmiyorum ama emin olduğum tek şey bugün itibariyle bile basketbolseverlerin hemen hepsinin sempatisini kazanıp, 2.takımları olmus oldukları..

alen.osepyan@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular