MLS AÇILIŞ MAÇI SEATTLE 1- TORONTO 2Normal
0
false
false
false

EN-CA
X-NONE
X-NONE
OZKAN TEMURPremier Lig’den iki Eski Tothenam’lı; Demphsey ve Defoe’nun çekişmesinde galip gelen Defoe oldu.

Bradley, Julio Cesar, Defoe gibi yıldızlarının ilk defa sahne aldıkları Toronto için sezonun açılış maçında Seattle-Toronto Seattle’da karşı karşıya geldi.

Maça hızlı başlayan Toronto oldu. 17inci dakikada belkide  yakaladıkları ilk pozisyonda Osario’nun akıllı ara pasında Defoe düzgün vuruşla kaleci, eski Toronto’lu Frei’in bacaklarının dibinden ağları bulmasını bildi.

Bu dakikadan sonra, Seattle takımı her ne kadar topa daha fazla hakim olsa da  23. dakikada atağa çıkarken kaptırdıkları ikinci topla yayın önünde Defo’nun topla buluşmasına engel olamadı. Defoe da her zaman en iyi yaptığı işlerden birisi olan klasik ilk pozisyonda rakibi eksiltir eksiltmez yaptığı düzgün vuruşuyla ikinci golüne imza attı.

Seattle takımı bu golden sonra şişirme toplarla baskı kurmaya çalıştı ama Toronto kalesinde pozisyon bile bulamadan ilk yarı sona erdi.

İkinci yarıya Seattle Dempsey liderliğinde hızlı başladı. Yüksek toplarla şişirme yerine oyunu kanatlara taşıyarak etkili olmaya çalıştılar. Toronto takımının maç boyu yaptığı ilk hatalı diyebileceğimiz poziyonda 68inci dakikada Dempsey ile golü bulmayı başardılar.

Martins sağ kanattan kaptığı topla hızlı atağa kalktığı pozisyonda defansın arasına doğru Dempsey’in yapmış olduğu koşuyu görerek topu akıllı bir pasla Dempsey’le buluşturdu. O da topu düzelterek düzgün bir vuruşla durumu 2-1 yapan golü attı. Bundan sonraki dakikalar da her ne kadar Seattle topa daha fazla hakim olduysa da sonucu değiştirebilecek pozisyon bulamadan maç sona erdi.

İki eski Tothenam’linin attığı gollerle maç 2-1 sona erdi. Maça hiç süphesiz damgasını vuran henüz ilk maçında, hiç de alışık olmadığı hali zeminde attığı iki golle Germain Defoe oldu.

ozkan.temur@abcspor.com