https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TYSON FURY VS DEONTAY WILDER

Okunması Gerekenler

Tyson Fury vs Deontay Wilder

Bugün sabaha karşı bir tragedya izleyeceğiz ! Kemanlar veya obualar yerine yumrukların sesi, jestler ve rollerin yerine eskivler, fentler ve kombinasyonlar olacak; suflörlerin yerinde antrenörler kısık sesle değil ama bütün güçleriyle bağırarak oyuncularına yardım edecekler ! Unutmayın perde arası her 3 dakikada bir ! Bundan daha gerçeğini ve sanatsalını bulamazsınız ! Bunu kaçırmazsanız çok iyi edersiniz !

İki yenilgisiz dünya ağır sıklet boks şampiyonu ringde bize sahip oldukları her şeyi; yılların çalışmasını ve saatlerce atlanılan iplerin, atılan yumrukların, korkularının ve tanrılaşmalarının ne anlama geldiğini göstericekler !

Boksörlerimizi yakından tanıyanlar bilir ama yine de karekterlerin tanıtılması adettendir.

Tyson Fury (27-0-0) ile başlayalım, namı değer Çingene Kralı ! Tyson Fury doğuştan dövüşçü ! 2,5 ay erken doğan Fury sadece yarım kilo geliyordu. Doktorlar umut olmadığını söylemişler babasına, 1988 yılında Mike Tyson’ ın en iyi zamanında, babası ona Tyson ismini koymuş. Ve o günden seneler sonra yapılması zor olanı yapıp yıllardır ağır siklette hüküm süren Wladimir Klitschko’ yu kendi şehrinde, kendi seyircisinin karşısında 2015 yılının kasım ayında yenerek IBF, IBO, WBA, WBO ağır sıklet ünvanlarını kazandı ! Ve şampiyonu yenerek şampiyon olduğu için aynı zamanda bu galibiyet onu lineal ağır sıklet şampiyonu da yaptı. Bu ünvan yalnızca şampiyonu yenerseniz size geçebilir. Ancak Tyson Fury bu maçından bir süre sonra girdiği depresyon yüzünden ringlerden ayrıldı ve böylelikle kazandığı kemerler de boşa çıkmış oldu, tabi ki lineal ünvanı hariç. Şampiyon bu sefer büyük rakiplerle karşı karşıyaydı ! Uyuşturucu ve depresyon ! Fury 2017 yılında 180 kg olmuştu ! Artık bir dövüşçüden çok bir amerikan güreşçisiydi. Ancak bir şampiyon her zaman ayağa kalkandır. Ve o da köşesindekilerinin de yardımıyla 1 sene içinde neredeyse 70 kg vererek tekrardan ringlere geri döndü. 2018 yılında iki kere dövüşüp kazanarak şimdiki WBC ağır sıklet şampiyonu Deontay Wilder’ a meydan okudu.

Bu da bizi ikinci karakterimiz Deontay Wilder’ a (40-0-0) getiriyor. Namı değer Bronz Bombacı !
Wilder hasta kızının tedavi masraflarını karşılayabilmek için boksa başladı. Ve başladıktan tam 4 sene sonra da 2008 olimpiyatlarında Amerika adına bronz madalya kazandı. Böylelikle de lakabı Bronz Bombacı oldu. Profesyonel boksta 40 maçının 39 unu knock out la kazandı. Wilder şimdiye kadar birçok iyi boksörü yenmiş olsa da, yaptığı müsabakalardan en dikkat uyandıranı yenilgisiz Kübalı boksör Luis Ortiz (28-0-0) ile olanıydı. Namağlup Kübalıyı bu yılın mart ayında 10.raundda teknik knock out ile mağlup etmesini kimse ama kimse beklemiyordu.

Ringi bu gece paylaşacak olan iki karakterimizin bir tanesi tanrısallığına veda edip aramıza katılıcak. Şimdi sahneyi onlara bırakalım !

İyi Raundlar !

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

Gürkan Sinan Yaşar

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular