BÜYÜK TAKIM

BÜYÜK TAKIM

Bu takımın yıllardır süre gelen bir ruhu,bir karakteri var. Bir gün Vesely diğer gün Sloukas başka bir gün Melih ya da adını yazabileceğimiz takım oyuncularından her hangi biri parkede olmasa da kenarda organizasyonu her koşulda yöneten, çözümler üreten, yolu güllerle dolu denizlere çıkaran Obradoviç var.

 

Nefes almanın zorlaştığı anlarda henüz bu sezon sahasında kaybetmeyen Barselona karşısında iki oyun kurucu ile başlayıp, gerektiğinde pozisyonuna bakmadan sahada kim varsa topu karşı sahaya O’nunla geçiren, çemberini her koşulda savunan, kenardan Egehan’ıyla, Ergi’siyle, Ahmet’iyle gelip maçın sonunu oynayan büyük takım Fenerbahçe.

 

İstatistiklere bakınca her şeyin mükemmel olması beklenemez.Sonuca giden yolda kazanmak için yeterli performansı sergilemek bazıları için geçerli akçe olsa da takımın refleksi çaycısından,ofis çalışanına,otobüs şoföründen,masörüne mükemmele ulaşmak üzerine bir hikaye.

 

Sistem takımı, olanaklar içinde en doğru planı bulmak,uygulayıcıların bitmez,tükenmez performansı ve birliktelik bir oyuncu gurubunun temel harcı olunca hayat kolaylaşıyor. Zor gibi görünen her iş çok sıradanlaşıyor. Belki on belki yirmi sene sonra bu takımın yaptıklarının değeri anlaşılacak. Şimdilerde rüya gibi sezonları yaşıyor ve keyifle izliyoruz. İliklerimize kadar gurur duyduğumuz Fenerbahçe basketbol takımı kapıları teker teker açarken arkadaşlık ve profesyonelliğin harmanlandığı resmi tüm Avrupa’ya her daim değişik renklerle çizerek gösteriyor.

 

Fikstürün bu derece zor olduğu sezonun üçte birlik kısmında oynanan on maçta dokuz galibiyet çıkarmanın yanı sıra tekrar tekrar yazmamız, söylememiz gereken TAKIM OLMAK bilinci çok önemli.

 

Her sezon gelişime açık oyuncuların zayıf yönlerini yükseltip,her şeyden önce insan olmanın erdemini birinci sıraya koyan Obradoviç bir şeyler anlatmaya devam ediyor. Anlamak ya da anlamamak kamuoyuna kalmış.Anlarsan altı sezonu geride bırakan eğitici ve öğretici duayen bir antrenörden çok şeyler öğrenirsin. Anlamazsan günlük başarılarla avunup yoluna devam edersin.

 

Sözün özü karakter, ruh, insan olmak ve çalışmak TAKIM olmanın kriterleri…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan